Ahmet Işık Çebi’den Ajax maçı öncesi umut dolu kelamlar

Hasan

New member
25 Mar 2021
186
0
0
AJANSSPOR – HABER

UEFA Şampiyonlar Ligi C Kümesi ikinci maçında temsilcimiz Beşiktaş, deplasmanda Ajax ile kozlarını paylaşacak. Müsabaka öncesi TRT Spor’a açıklamalarda bulunan siyah beyazlıların lideri Ahmet Işık Çebi, umut dolu tabirler kullandı.

İşte Ahmet Parıltı Çebi’nin açıklamaları:

“Sergen Hoca ile ben teknik-taktik konuşmam”

“Şampiyonlar Ligi farklı bir kulvar. Bütün gruplar fazlaca kuvvetli. Biz de Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız için transfer planlamasını ihtimamlı yaptık lakin maalesef eksiklerimiz var. Tahminen de yaşanan sakatlıklar, genç arkadaşlarımıza vesile olacak. Sergen Hoca ile ben teknik-taktik konuşmam. İkimiz de espriliyiz. Başkan-hoca üzere değil ağabey-kardeş üzereyiz. ”

Ahmet Nur Çebi: "Beşiktaş'ın olduğu yerde her zaman umut vardır. Çocuklar sahaya çıkıp ellerinden geleni yapacak. İnancımız elbette var, sonuçta sahaya çıkan 11 oyuncumuz da Beşiktaş formasını terletecek." (@sabahspor1) pic.twitter.com/n3BQ78GuSp

— Ajansspor (@ajansspor) September 28, 2021

Çebi, grupta yaşanan sakatlıklara da değinerek şu sözleri kullandı:

“Malatyaspor maçını izlerken canım yandı”

“Futbol sert bir oyun fakat herkes birbirinin ekmeğine hürmet duymalı. Sakatlıklar, eksikler, kovid, cezalılar oldu. 3-4 tane de adale ile ilgili sakatlık var. Bu ne alandan, ne tabipten, ne hocadan, ne futbolcudan diyebilirsiniz. Hepsi bir ortaya geliyor. Sakatlıklarımızın yarıdan daha fazlası darbelerden kaynaklanıyor. Malatyaspor maçını izlerken canım yandı. daha sonraki maçlarda da bakıyorum nasıl bir meslektaşının spor ömrüyle, ekmek parasıyla oynayacak kadar sertleşebilir merak ediyorum. Sakatlıklar da bitecek. Sivasspor maçını da dışarıda oynamamızı gerektirecek bir durum yok.”

TFF’nin yabancı kural kararlarının artık sabit kalması gerektiğini vurgalayan Beşiktaş Lideri Çebi, alt yapı çalışması olarak da Ajax’ı örnek gösterdi.

“Ajax’ın da ne kadar sabırlı olduğunu bilinmeli”

Çebi: “Mehmet Ekşi’yi altyapıya getirdik. Pandemiye denk geldi. Hocamız evdeyken de fazlaca sağlıklı çalışmalar yaptı. Ajax’ın da ne kadar sabırlı olduğunu ve bu altyapı işinin bir müddetç aldığını herkes bilmeli. 1-2 yıl almıyor daha uzun müddet alıyor.”

“TFF, her sene yabancı kuralını değiştiriyor”

“Altyapıdan gelen oyuncularımızla fazlaca uygun irtibatım var. Sakat oyuncularımız var fakat bu süreç tahminen de hayli yeterli oyuncularımızı ortaya çıkaracak. TFF; her sene yabancı kuralını değiştiriyor. Yapacaklarsa artık yapsınlar. Biz de ona bakılırsa planlama yapalım. Kararları verdikleri üzere devam edecek mi? örneğin; Serdar kardeşimiz fazlaca pak bir oyun oynadı. Bugün de ondan atılım bekliyorum. Bence yabancı kuralı rekabete açık olmalı.”

“Eski lider adayımız, bizi eleştiriyor”

Kendilerini eleştirenlerin birden fazla troll hesaplardan saldırdığını tabir eden Çebi “Troll hesaplar var. Bir tane eski lider adayımız, bizi eleştiriyor. Faizi daha yüksek fiyattan yaptınız diyor. Adam o denli bir yazmış ki iktisat profesörü üzere. Atıyorlar, tutuyorlar. Gereğince işimiz ağır. Bu tip şeyler canımızı sıkıyor. Beni ne motive ediyor? Şampiyonlar Ligi’nde top koşturacağız. Türkiye’yi temsil ediyor. Geldiğimizde iktisadı bitmiş kulübü yönetebilir hale getirdik. Bankalarla olan süreç, kendi özünden gelmiş bir hoca ile başarılı olmak. Bunlar motive ediyor. Bizim bitmeyen bir muhalif bölümümüz var. Her şeyi eleştiriyorlar.” dedi.

“Abuk subuk fiyatlara transfer yapmadık”

Bu dönem yapılan transferlerde nokta atışlar yaptıklarına da değinen Ahmet Işık Çebi “Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olan bir kadro oluşturmak istedik. Abuk subuk fiyatlara transfer yapmadık. 30-40 milyon Euro gelirin tamamını harcamadık. Harcamamız gereken kadarını harcadık. Bir vizyonumuz var. Kalkıp da paranın tamamını harcamadım. 3-4 oyuncu alıp da tamamını harcamadık. en çok 10 milyon Euro’sunu harcadık. Bazılarına bakılırsa heba ettik! Şampiyonlar Ligi’nden gelen gelirin bir kısmının harcamasının yanlışsız olduğuna karar verdim. Ancak kümede alınacak galibiyet ve birliktelikten gelecek paralar da var.” sözlerini kullandı.

Beşiktaş topluluğu olarak hakemlerden rahatsız olduklarını söyleyen Çebi, son olarak şu tabirleri kullandı:

“Susuyor olmamız, bunu sorgulamayacağımız manasına gelmiyor”

“Ben ve topluluğum hakemler konusunda rahatsızız. Başımız karışık mı? Karışık. Ulusal maçlar öncesindeki maçları nazaranceğiz. daha sonrasında kamuoyuyla fikirlerimizi paylaşırız. Hakemler konusu bugünün konusu değil. Bugün Ajax maçı var. Ulusal orta öncesinde tüm maçları izleyeceğiz. Rakiplerin maçlarını da izleyeceğiz. Sağlıklı ve dikkatli olmak istiyorum. Hakemlik güç iş. 3 kere izleyip ‘Pozisyon pak’ diyorsan ve kimi şeyleri görmüyorsan bunun hesabını sorarlar. Susuyor olmamız, bunu sorgulamayacağımız manasına gelmiyor. “

“Televizyon karşısında dua etmeleri yeterli”

“Beşiktaşlıların hoş bir söylemi var. Sevinmek için sevmemişler. Sevinebilirler, üzülebilir bugün fakat her halükarda Beşiktaş, ülkesini ve taraftarını dev bir grup karşısında temsil edecek. İçlerinden çıkabilecek 2-3 genç de bizim için kıymetli. Taraftarlar aslına bakarsan bizim için kâfi. Onlar hiç sakatlanmasınlar! Taraftarlar fazlaca değerli. Burada olmaları, televizyon karşısında dua etmeleri kâfi. Beşiktaş taraftarı kadrosundan keyif almaya baksınlar. “