Akıllı Para Onları Seçti: Bu 4 Altcoin Bomba Geliyor!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bazı analistler, Bitcoin ve altcoin piyasasının 2023’te yükseleceğini düşünmekte. Bilhassa, analist Stu L., üç farklı bölüme odaklı dört altcoin seçti ve bunların yeni yıl boyunca yükseleceğine inanıyor. İşte detaylar…

Analistin dikkat çektiği birinci altcoin: SAND

Stu L., metaverse’ün 2023’te büyük bir geri dönüş yapacağını düşünüyor. Lakin, bu çabucak olmayabilir. bir daha de analist, 2023’ün sonunda geriye dönüp bakıldığında “ah, bu uygun bir seçimdi” diyebileceğimizi düşünüyor. Bununla paralel olarak metaverse, uygunlaşan bölümlerden biri olabilir. Öyleyse, metaverse’ün yükseleceği düşünüldüğünde, kullanıcılar ne satın alacak? Bu noktada analist, kategorinin “emsalsiz lideri” olarak tanımladığı The Sandbox’a işaret ediyor. Analist, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Önde gelen 2 metaverse elbet Decentraland ve The Sandbox’tır. The Sandbox’ı daha fazlaca seviyoruz. Decentraland’ın son 30 günde sadece 7057 kullanıcısı vardı. Bu fecî bir sayı. Oradaki metaverse’ü kullanmak için çevrimiçi olmanız gerektiği düşünüldüğünde, sayılar gülünç derecede düşük. The Sandbox da fazlaca aşağıda olsa da epeyce daha uygun durumda. Sadece Kasım ayında, pahası 350 milyon dolardan fazla olan 35.000’den çok token transferi gerçekleşti. The Sandbox’ı kullanan epeyce daha fazla insan var ve bu niçinle daha süratli güzelleşecek.


En büyük kripto para: Bitcoin

Analist, ikinci kripto para olarak Bitcoin’e işaret ediyor. Analist, BTC’nin “emsalsiz lider” olduğunu söylüyor. Bilhassa, en azından biraz bile BTC tutmuyorsanız, bir şeyleri yanlış yapıyor olabileceğiniz konusunda uyarıyor. Stu L.’e nazaran Bitcoin, bir “son çare” varlığı. “FTX üzere shitcoin’leri paralarını sattıktan daha sonra tüm dolandırıcılar bile bu parayı Bitcoin satın almak için kullanıyor. niye? Zira bölümdeki en kaliteli varlıktır,” tabirlerini kullanıyor.

Ayrıca analist, kendi CBDC’lerini (merkez bankası dijital para birimleri) çıkaran hükümetlerin ilgisinin Bitcoin’in popülaritesini yükselteceğini düşünüyor. Zira CBDC’lerin vatandaşları denetim etmek için bir yol olarak kullanıldığına dikkat çekiyor. ötürüsıyla, analiste göre, CBDC’ye yönelik berbat tecrübeden daha sonra, Bitcoin’in faydalarını daha fazla kişi gorecek. Hatta analist, “CBDC’lerin Bitcoin için yükseliş olduğunu düşünüyorum. Birinci başta rekabet üzere görünecek lakin daha sonra beşerler farkı bakılırsacek.” diyor. Son olarak analist, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Son olarak, Bitcoin sırf son deva varlık değildir. Tüm dünyadaki en korkulan varlıktır. Gerçekten, o denli. Ethereum, Cardano, Avalanche ve hatta hayli sevdiğimiz Polygon’u yasaklamaya çalışan hükümetler yok. Değil mi? Bunun sebebi, hükümetleri tehdit etmemeleridir.


Listedeki bir başka altcoin: AR

Web3 altyapısı, büyüme beklenen bir alan. Analistler, bu alandaki altcoin seçimi olarak Arweave’e (AR) işaret ediyor. Analist, “Arweave’in yalnızca Filecoin yahut Sia üzere belge depolama konusunda değil, Web3 altyapısının birkaç farklı alanında çalışmasını seviyorum,” sözlerini kullanıyor. Ayrıyeten, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Ekosistemlerinin ne kadar süratli büyüdüğüne bakın. Halihazırda 100’den çok proje var. Arweave, Portre üzere projelerle çalışırken kod içermeyen merkezi olmayan web sitelerini aktifleştiriyor. Arweave, hem Filecoin’in tıpkı vakitte IPFS’in rakibi üzeredir ve ayrıntılarınızı sansüre sağlam bir biçimde sonsuza kadar saklar.


Ayrıca coin, Kasım 2021’deki 89 dolarlık tüm vakit içinderın en yüksek düzeyinden 6-7 dolara kadar indi. Analiste nazaran bu da muazzam bir paha ve cazip bir fiyat. Öteki yandan Arweave, aşağıdaki unsurlarla öne çıkıyor

  • Kimlik
  • Sosyal medya ve web üzere Web2 mamüllerinin merkezi olmayan Web3 sürümleri. Instagram bunları NFT evrak depolaması için kullanıyor.
Listedeki son coin: Polkadot (DOT)

beraber çalışabilirlik, 2023’te büyük bir tema olmaya devam edecek. Bu açıdan, bilhassa Cosmos (ATOM) öne çıkan projelerden oldu. Fakat analiste göre ortalarında çeşitli farklar var. Stu L., aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Cosmos’un ekosistemi Polkadot’un epey ilerisinde. Bu berbat olmalı değil mi? Cosmos’u seçtiğimiz manasına gelmeli, değil mi? Lakin bu, Polkadot’un sırf Cosmos’un ekosistem büyüme düzebir daha ulaşmak için büyüme alanı olduğunu bildiğimiz manasına geliyor. Yalnızca 5 dolarla, DOT hakikaten yenildi. Gelecek için rastgele bir büyük büyüme öngörüsüne ulaşmadan evvel, Cosmos’un ekosistem pahasına eşit olmak bile hoş bir getiri olacaktır.


Ayrıca analiste nazaran DOT’un sahip olduğu ve ATOM’da olmayan 2. şey, ekosistem bedelinden daha fazlasının tokena tahakkuk etmesidir. Kitle kredileri ve parachain müzayede sistemi yardımıyla, uzun müddettir biroldukça mecburî DOT HODLer’ı var. Parachain kiralama süreci 96 hafta, yani 2 yıldan az bir müddetç. Bu, fazlaca sayıda DOT’u kilitler ve parachainlerdeki büyümenin DOT’taki büyümeye nasıl eşit olduğunun açık bir işaretidir. Analiste bakılırsa Cosmos için, ekosistemdeki büyüme her vakit ATOM için büyümeye dönüşmüyor. Bu, başarısız olan Prop 82’nin çözmeye çalıştığı en büyük meselelerden biri. Proje 2023’te bu sorunu çözmeye yönelse de analist, şimdilik gönlünün Polkadot’tan yana olduğunu belirtiyor.
 
Üst