AMD Yükselişini Sürdürüyor: Yıllık %70 Gelir Artışı belirtildi

Leila

Global Mod
Global Mod
AMD Yükselişini Sürdürüyor: Yıllık %70 Gelir Artışı belirtildi AMD, geçtiğimiz Salı günü 2022’nin ikinci çeyreği için 6,6 milyar dolarlık gelir sağladığını, ayrıyeten şimdiye kadarki en yüksek üç aylık geliri elde ettiğini bildirdi. CPU’lar ve GPU’lar dahil olmak üzere tüm AMD mamüllerinin satışı yılın ikinci çeyreğinde arttı. tıpkı vakitte, artan enflasyon ve kuvvetli bir makroekonomik ortam niçiniyle tüketici odaklı PC’lere yönelik eser sevkiyatları hafifçelemeye başladı.

AMD’nin gelirleri, şirketin eser başarısı ve AMD ailesine Pensando/Xilinx’ten eserler eklenmesiyle bir arada yıldan yıla %70 arttı. Net gelirin yıldan yıla %37 düştüğü belirtiliyor, fakat bu durum AMD’nin Xilinx’i satın almasıyla alakalı.

Yonga dizayncısı, masaüstü ve taşınabilir platformun yanı sıra sunucu alanında artan satış sayılarına dikkat çekti. Bilgi merkezi mamüllerinin (CPU’lar, GPU’lar, Xilinx FPGA’lar ve Pensando DPU’lar) satışları 2021’in ikinci çeyreğine kıyasla %83 artışla 1.486 milyar dolara yükseldi. AMD’nin bilgi merkezi iş ünitesi, eser yelpazesine FPGA’ları ve GPU’ları ekleyerek büyük bir yarar elde etti. Ayrıyeten EPYC işlemci sevkiyatlarının istikrarlı biçimde artış gösterdiğini ekleyelim.

AMD, geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğine kıyasla bu çeyrekte gelirlerin %55 artarak 6.7 milyar dolara yükselmesini bekliyor. Beklentilere bakılırsa gelir artışında bilhassa kıymetli bilgi merkezi eserleri ve Xilinx tahlilleri rol oynayacak. Kırmızı grup öte yandan bu yıl ortasında Ryzen 7000 serisi ‘Raphael’ işlemcilerini ve RDNA 3 mimarisine dayalı Radeon RX 7000 serisi GPU’larını duyurmaya hazırlanıyor.
 
Üst