Apple, Üniversal Denetim özelliğini erteledi

celikci

New member
25 Eyl 2020
3,051
0
1
Apple, ekosistemini daha da genişletmek ismine bir özellik tanıtmıştı. Üniversal Denetim ismi verilen özellik birinci vakit içinderda Haziran ayında macOS Monterey ve iPadOS 15 ile birlikte duyuruldu. Şirket daha evvel, sonbahar sonunda geleceğini söylemiş olduği özellik için biraz daha beklenmesi gerektiğini belirtti.

Üniversal Denetim özelliği, 2022’nin baharına kaldı

Apple Haziran ayında duyurduğu birden çok Apple aygıtında meselesiz çalışmak için tasarlanan Üniversal Denetim özelliği için yeni bir tarih verdi. Şirket, bu özelliği istedikleri düzeye getirmek ismine çalışmalarına devam ediyor. Kusursuz bir sürüm elde etmek isteyen Apple, bunun için 2022’nin bahar aylarını işaret etti. Görünüşe nazaran bu özellik bir süre daha macOS Monterey‘e gelmeyecek.

Üniversal Denetim özelliği, cihazlar içinde köprü kurmayı hedefliyor. Kullanıcıların her iki Apple aygıtı için tek bir fare ile klavye kullanımına ve içeriği ekranlar içinde sürükleyip bırakmasına imkan tanıyor. Lakin Kozmik denetim, Apple’ın 2021 yazılım güncellemelerinin birinci sürümünü kaçıran tek değerli özellik değil. Mac aygıtların macOS Monterey ile tanışacağı SharePlay özelliği de iOS 15 yahut macOS Monterey lansmanında kendine yer bulamadı.

Üniversal Kontrol’ün gelmesi beklenen Apple aygıtları

• MacBook ve Macbook Pro (2016 ve üzeri)
  • MacBook Air (2018 ve üzeri)
  • iMac (2017 ve üzeri)
  • iPad Pro
  • iPad Air (3. jenerasyon ve üzeri)
  • iPad (6. jenerasyon ve üzeri)
  • iPad küçük (5. jenerasyon ve üzeri)
  • MacPro 2019
Apple, Üniversal Denetim özelliği için şu anda rastgele bir suram gerektirmiyor. Lakin iki aygıtın da tıpkı Apple kimliğiyle oturum açması ve Bluetooth ile Wi-Fi özelliklerinin açık olması gerekiyor. Evrensel Kontrol’ün kararlı sürümünün nasıl çalıştığını görmek için biraz vakit gerekecek. Lakin yayınlanan demo görüntüleri özelliğin kusursuz çalıştığını gösteriyor.

Üniversal Denetim özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.