Ayı Piyasasında En Uygununu Yapan 3 Altcoin Belirli Oldu!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kripto para piyasası, Kasım 2021’de 3 trilyon doların üzerinde olan değerlemesinin arından, Mayıs 2022’de 1,23 trilyon dolara düştü ve son altı aydır düşüşte. Başkan kripto para ünitesi Bitcoin ve başka altcoin projeleri de düşüş trendlerini sürdürüyor.

Birtakım altcoin projeleri daha az kaybettirdi

Daima olarak artan enflasyon konusundaki dehşetler, Federal Rezerv’in buna şahin yansısı ve Ukrayna ile Rusya içinde devam eden çatışma, yatırımcıların daha riskli varlıklara olan yatırımlarını sınırlamalarına niye oldu. Ayrıyeten, ABD doları üzere inançlı limanlara yönelik artan iştahları, en uygun kripto para ünitelerinden kimilerine ve ABD pay senetlerine olan talebi azalttı.


Sonuç olarak, Dogecoin (DOGE) ve (Cardamo ADA) üzere kimi altcoin projeleri, geçen yıl belirlenen rekor düzeylerden yaklaşık yüzde 80’den çok düştü. hem de, birkaç altcoin, birinci 30’daki başka varlıklara kıyasla daha küçük düşüşlere şahit oldu. Kriptokoin.com olarak ayı piyasasında en uygun performansı sergileyen 3 altcoin’i ve bilgileri aktarıyoruz.

İşte listedeki 3 altcoin:
Monero (-%65)


Saklılık odaklı altcoin Monero (XMR), Kasım 2021’den bu yana piyasadaki en büyük rakiplerinden daha az kayıp yaşadı. XMR’nin fiyatı, Kasım 2021’deki 300 dolar civarındaki doruğundan yaklaşık yüzde 40 düşüşle 186 dolara geriledi. Ayrıyeten Monero, Mayıs 2021’de 520 dolar düzeylerinde tepe yapmıştı. Buradan net aşağı istikametli düzeltmeyi yaklaşık %65’e çıkardıktan daha sonra başlayan daha geniş bir düzeltme hareketinin bir modülünü tamamlamış üzere.


XMR’nin Kasım 2021’den bu yana sonlu aşağı istikametli beklentileri, yaptırımları atlamak için kullanıldığına dair raporlar içinde ortaya çıktı. Bu ortada, kripto piyasası üzerinde gizlenen katı düzenlemelerin kaygıları da Monero’ya olan spekülatif talebi artırmış üzere görünüyordu. Teknik açıdan bakıldığında, XMR, 50 haftalık üstel hareketli ortalaması (50 haftalık EMA; kırmızı dalga) ile tanımlanan bir aralıkta 211 dolar ve 200 haftalık EMA (mavi dalga) 167 dolar civarında konsolide oluyor.


UNUS SED LEO (-40%)

BitFinex borsasının ana şirketi olan iFinex tarafınca desteklenen bir yardımcı program token’iolan UNUS SED LEO (LEO), daha geniş kripto düşüş trendlerinden büyük ölçüde etkilenmedi. Altcoin, Kasım 2021’den daha sonra birinci 30’daki rakipleri daha düşük hareket ederken bile yükseliş trendini sürdürdü; Şubat 2022’de yaklaşık 8,15 dolar ile tüm vakit içinderın en yüksek düzeyine ulaştı. Lakin bu biçimdedan beri neredeyse yüzde 40 oranında düzeltme yaptı ve şu anda yaklaşık 4,90 dolar düzeylerinde süreç görüyor.


iFinex, 2018’de 1 milyar dolar toplamak gayesiyle özel bir token satışında LEO’yu tanıttı. Bunu yaparken, firma, ödeme işlemcisi Crypto Capital’in kısmi fon ele geçirmesinden daha sonra ortaya çıkan nakit açığını hafifçeletmek istedi. IFinex ayrıyeten, bundan evvelki aya ilişkin konsolide gelirlerinin en az yüzde 27’si ile LEO’yu geri satın alacağını ve bu biçimdece arzını piyasadan kaldıracağını deklare etti. Buna ek olarak, firma, geri kazanılan Crypto Capital fonlarının yüzde 95’ini ve 2016’daki BitFinex hack’inden gelen fonların yüzde 80’ini LEO’yu satın almak için kullanmayı taahhüt etti.

Binance Coin (-53%)

Monero üzere, BNB’nin de Mayıs ayı başlarında fiyatı 700 doların üzerine çıktı ve doruğa ulaştı. Akabinde Kasım 2021’de BNB/USD paritesi, piyasanın geri kalanıyla birlikte daha düşük düzeltme yapmadan evvel rekorunu neredeyse bir daha test etti. Fakat artık kıymetinin yarısından fazlasını sildi.


BNB, dünyanın önde gelen kripto borsasının ve BNB Chain isimli lokal blockchain ekosisteminin yardımcı altcoin projesidir. BNB sahipleri ayrıyeten BNB Chain’in yerleşik yönetişim modülü aracılığıyla teklifler gönderebilir ve oylamalara katılabilir..

Öteki kripto para üniteleri

En düzgün kripto para üniteleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), devam eden ayı piyasasındaki en üst seviye rakiplerinin birçoklarından daha güzel performans gösterdi. BTC fiyatı, Kasım 2021’deki rekor düzeyi olan 69.000 dolardan yaklaşık 29.300 dolara düştü. Bu ortada, lide raltcoin ETH, tıpkı devirde 4.850 doların üzerinden yaklaşık yüzde 60 düşüşle 1.975 dolara kadar geriledi.
 
Üst