Birfazlaca vilayette eğitime kar manisi

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle biroldukça vilayet ve ilçede okullar tatil edildi.

Yurdun büyük kısmında tesirli olan kar yağışı ve soğuk hava niçiniyle bazı vilayet ve ilçelerde eğitime orta verildi.

Konya

Konya’da hava şartları niçiniyle 12 ilçede birinci ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime 1 gün daha orta verildi.

Konya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik kaideler niçiniyle merkez ilçeler Karatay, Meram, Selçuklu ile Ahırlı, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Derbent, Doğanhisar, Hadim, Seydişehir ve Taşkent ilçelerinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı okullarla Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı kreşlerde 21 Aralık Salı eğitim öğretime uzaktan devam edileceği açıklandı.

Açıklamada, engelli yahut gebe kamu çalışanlarının tıpkı gün müsaadeli sayılmasına karar verildiği tabir edildi.

Tunceli

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yoğun kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentin birtakım ilçelerinde olumsuz hava şartlarının hala tesirini sürdürdüğü açıklandı.

Açıklamada, “Yoğun kar yağışı niçiniyle Ovacık ilçemizde birinci, orta ve lise seviyesindeki okullarda 21 Aralık Salı günü eğitim ve öğretime bir gün müddetle orta verilmiştir. Ayrıyeten birebir gün, Ovacık ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarında bakılırsavli engelli işçi ile gebe işçi de idari müsaadeli sayılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Hakkari

Hakkari merkezde taşımalı eğitim yapan, Yüksekova ilçesinde de tüm okullarda eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede, şu tabirlere yer verildi:

“Valiliğimizin aldığı karar ile ağır kar yağışı niçiniyle 21 Aralık 2021 Salı günü ilimiz merkezinde taşımalı eğitime, Yüksekova ilçemizde ve bağlı köylerinde ise okullarımızın tamamında eğitim-öğretime 1 gün müddet ile orta verilmiştir.”

Bitlis

Bitlis’in Mutki ilçesinde kar ve olumsuz hava şartları niçiniyle eğitim bir gün orta verildi.

Kaymakamlığın toplumsal medya hesabından yapılan bilgilendirmede, şu sözler kullanıldı:

“Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan başkanlığında gerçekleştirilen görüşmede, ilçemizde ağır kar yağışı ve elektriklerin kesilmesi sebebiyle 21 Aralık’ta İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okulların tatil edilmesine, kamu kurum ve kuruluşlarında vazife yapan gebe ve engelli işçinin de idari müsaadeli sayılmalarına karar verilmiştir.”

Siirt

Siirt’in Şirvan ilçesinde kar yağışı niçiniyle 12 köy okulunda taşımalı eğitime orta verildi.

Kaymakam Recep Hasar, yaptığı açıklamada, ilçede kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının tesirini sürdürdüğünü belirtti.

Hasar, bu niçinle ilçeye bağlı Cevizlik, Elmadalı, Yamaçlı, Cevizlik, Nallıkaya, Oya, Kesmetaş, Ormanbağı, Kayahisar, Özpınar, Adıgüzel ve Çeltikyolu köylerinde taşımalı eğitime bugün orta verildiğini kaydetti.

Bingöl

Bingöl’ün Karlıova ve Yedisu ilçelerinde kar niçiniyle eğitime bir gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Karlıova ve Yedisu ilçelerinde olumsuz hava şartları ve ağır kar yağışı niçiniyle tüm eğitim kurumlarında 21 Aralık Salı günü eğitime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, her iki ilçede kamuda çalışan engelli ve gebe işçinin de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

Adaklı ve Yayladere ilçelerinde ise taşımalı öğrenciler için yarın okullar tatil edildi.

Adana

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde, ağır kar yağışı niçiniyle eğitime verilen ortanın 1 gün daha uzatıldığı bildirildi.

Tufanbeyli Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçede ağır kar yağışının devam ettiği açıklandı.

Açıklamada, “Tufanbeyli ilçemizde gerçekleşen ağır kar yağışı sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları maksadıyla 21 Aralık Salı günü eğitim ve öğretime 1 gün daha orta verilmiştir. Ayrıyeten engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır” ifadeleri kullanıldı.