Bitcoin 22 Bin Doları Aştı! 12 Eylül 2022 Piyasa Tahlili

Shib

New member
Bitcoin 22 Bin Doları Aştı! 12 Eylül 2022 Piyasa Tahlili Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko bilgilerine nazaran yüzde 1,6 yükselerek 1,1 trilyon dolara yükseldi. Kripto para piyasasındaki son duruma birlikte bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini birlikte inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi düzeyde? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 10,08 yükselerek başladı. Piyasanın önder kripto parası Bitcoin, yükselişle birlikte 22 bin düzeyinin üzerinde süreç görmeye başladı. Bitcoin’in bu yükselişinden tüm piyasa etkilendi ve bazılarında iki haneli yükselişler gerçekleşti. Piyasaya giren hacim Bitcoin’i üst taşıdı.

Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için şu an bulunduğu pek kritik. 22 bin dolara yenidendan tutunması değerli olacak. Şayet buradan bir düşüş bakılırsaceksek bir daha sonraki durak 20 bin dolar bölgesi olabilir. Şayet bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in birinci durağı 23 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 22 bin dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum
(ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz vakit ise ETH‘nin, güne yüzde 11’lik yükselişle başladığını görüyoruz. Ethereum, 1700 dolar dayanağını piyasaya hacim girişi yaşanmasıyla yenidendan kazandı.

Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da dayanak bölgesi çalışırken bir daha sonraki amaç 1800 dolar düzeyi diyebiliriz. Şayet Ethereum tarafında düşüş olursa birinci durağımız 1700 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.740 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en tanınan 8. coini olan Cardano da piyasaya hacim girişinden etkilenerek yükseliş gösterdi. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden çok kere bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano kurucusu Charles Hoskinson açıklamaları ile kullanıcılara son durum hakkında bilgi verdi ve tekrar erteleme olmasını kendisinin de istemediğini aktardı.

Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano’daki kritik bölgeler 0.52 dolar direnci ile 0.48 takviyesi diyebiliriz. Cardano yazı yazıldığı an itibariyle 0.5 dolardan süreç görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.
 
Üst