Bitcoin bir daha 20 Bin Dolarda! 14 Eylül 2022 Piyasa Tahlili

Shib

New member
Bitcoin bir daha 20 Bin Dolarda! 14 Eylül 2022 Piyasa Tahlili Kripto para piyasalarının toplam piyasa pahası CoinGecko bilgilerine nazaran yüzde 6,6’lık düşüşle 1,04 trilyon dolara ulaştı. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma birlikte bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana‘daki (SOL) fiyat hareketlerini birlikte inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi düzeyde? Solana‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko bilgilerine Bitcoin, göre güne yüzde 9,4 düşerek başladı. Piyasanın başkan kripto parası Bitcoin, düşüşle birlikte 20 bin düzeyine geriledi. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi ve kimi kripto paralarda çift haneli düşüşler gerçekleşti. Dün Amerika’da açıklanan TÜFE datalarının beklentilerin üzerinde gelmesi kripto para piyasasında düşüşe sebep oldu. Bu düşüş Bitcoin’in son yaptığı rallide yükseldiği düzeyleri kaybetmesine niye oldu.

Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için şu an bulunduğu çok kritik. 20 bin dolara yinedan tutunması pek kıymetli. Şayet buradan bir düşüş goreceksek bir daha sonraki durak 18 bin dolar bölgesi olabilir. Şayet bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in birinci durağı 21-22 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum
(ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz vakit ise ETH‘nin, CoinGecko datalarına nazaran güne yüzde 6,4’lük düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum, dün gelen ABD TÜFE dataları daha sonrasında piyasadaki düşüşle birlikte 1500 dolara kadar indi.

Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da takviye bölgesi çalışırken bir daha sonraki amaç yinedan 1.700 dolar düzeyi diyebiliriz. Şayet Ethereum tarafında düşüş olursa birinci durağımız 1.400 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.500 dolar dayanak düzeyinden süreç görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Solana (SOL) Son Durum

Piyasanın en tanınan 9. coini olan Solana, güne yüzde 14,3 düşerek başladı. Solana bulunduğu alan itibariyle dayanak ve direnç içinde yoluna devam ediyor. Solana‘nın fiyat bölgesine en yakın direnç 34 dolar bölgesiyken en yakın takviye bölgesi ise 30 dolar bandı diyebiliriz.

Solana’nın 4 saatlik grafiği

Solana (SOL) yazı yazıldığı an itibariyle 33 dolardan süreç görüyor.

Solana’nın anlık fiyatı için tıklayın.
 
Üst