Bu 2 Altcoin Değerli İştirak Duyuruları Yaptı: İşte Detaylar!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kripto para piyasalarında düşüş trend sürerken, 2 altcoin projesinden kıymetli ortalık haberleri geldi. Nijerya, ülke ortasında oluşturulan ve kaydedilen IP’lerin ticarileştirilmesine yol açacak üç yıllık bir Fikri Mülkiyet Hakkı (IPR) muahedesinde Developing African Group ile iştirak kurdu. İnternet tarayıcılarından Brave Browser ise, Solana (SOL) ekosistemiyle geniş kapsamlı bir entegrasyon sağlamaya hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak, deklare ettiğı iştirak haberleriyle isminden kelam ettiren 2 altcoin projesini bilgileri aktarıyoruz.

Bu altcoin projeleri iştirak haberleriyle isminden kelam ettiriyor

Nijerya, ülke ortasında oluşturulan ve kaydedilen IP’lerin ticarileştirilmesine yol açacak üç yıllık bir Fikri Mülkiyet Hakkı (IPR) mutabakatında Developing African Group ile iştirak kurdu. Paydaşlık kapsamında, Nijerya hükümeti, Developing African Group’a, ülke vatandaşlarının telif hakları yahut gelirler karşılığında fikri mülkiyetlerini yükleyebilecekleri ve takas edebilecekleri bir platform geliştirmesi için özel lisans verecek. Tüm telif hakları ve gelirler, Developing African Group tarafınca oluşturulan platformdaki kullanıcıların cüzdanlarına alınacak. Basın bültenine bakılırsa, platformda ticarileştirilebilecek içeriğin bir kısmı müziklerin, görüntülerin, müzik kelamlarının, gösterilerin, podcast’lerin ve başka akışlı içerik biçimlerinin telif haklarını ve ticari markalarını içeriyor..

BREAKING: @koibanx and @developingafro
to develop #Nigeria's official platform for commercialization of all IP in the country, on #Algorand.

As announced by @leoelduayen and @developingafro earlier today on a #TwitterSpace. Replay
👉
https://t.co/pGqAc2vp0s

— Algorand (@Algorand) May 23, 2022Developing Africa Group hiç vakit kaybetmeden çalışamaları başlatmak için Nijerya hükümetinin onayını takiben Koibanx ve tanınan blockchain ağı Algorand’ı seçti. Duyuruya bakılırsa, Koibanx çeşitli sanatkarların fikri mülkiyetlerini takas etmek için kullanılacak token’leri geliştirirken, Developing Africa kripto para ünitesi de dahil olmak üzere tüm platformu Algorand ağında kurmayı planlıyor. Developing Africa Group CEO’su Ben Oguntala, paydaşlığı geliştirmek için Algorand’ın benimsenmesi hakkında şunları söylemiş oldu:

Sırf Algorand’ın protokolü bu biçimdesine büyük ölçekli bir projeyi uygulamak için gereken performans, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve fonksiyonelliği sağlamakla kalmıyor, beraberinde hükümet için kıymetli olan etraf dostu ve ‘yaratıcı iktisat endüstrisi’ ile büyük bir felsefi eşleşmeyi sağlıyor.


Bu koibanx ile Algorand’ın birinci iştiraki değil

Koibanx ve Algorand’ın birinci sefer bir teşebbüste ortak olmayacaklarını belirtmekte yarar var. İkili, Latin Amerika’daki özel ve kamu kesimleri de dahil olmak üzere çeşitli teşebbüslerde çalıştı. Koibanx’ın CEO’su Leo Elduayen, teşebbüsü global olarak en büyük kripto para ünitesi projesi olarak nitelendirerek şunları ekledi:

Bu teşebbüsün 50 milyondan fazla insanın ömrünü kolaylıkla değiştirebileceğine inanıyorum. Koibanx’ı 2015’te piyasaya sürdüğümüzden beri, Blockchain teknolojisinin ve kripto para ünitelerinin gelişmekte olan piyasalarda ekonomik kalkınmanın temel yapı taşları olduğuna ikna olduk, nasıl olduğu konusunda faal bir rol üstlenebilmek bir ayrıcalıktır.


Bir başka otaklık haberi ise, internet tarayıcılarından Brave Browser, Solana ekosistemiyle geniş kapsamlı bir entegrasyon sağlamaya hazırlanması oldu Yapılan açıklamaya bakılırsa Brave Wallet kullanıcıları bugünden itibaren Solana ile ticaret yapabilecek ve Ramp aracılığıyla Solana alabilecekler. Brave CEO’su Brendan Eich, kullanıcıların Solana yardımıyla “hızlıca ve düşük maliyetlerle” süreç yapabileceğini belirtip, çalışmalarının olacağını duyurdu. Yapılan duyuruda şu kelamlara yer verildi:

Brave’in Solana blockchain’i ile entegrasyonu, kriptolara yeni olan kullanıcıların Web3 alanına giriş yapmasını kolaylaştırırken, daha tecrübeli kullanıcılara da daha fazlaca kullanım alanı sunacak.
 
Üst