“Büyük Satış Olacak” Ekonomistten Bitcoin ve ETH Uyarısı!

kunteper

Member
Kripto para piyasası, ABD Mayıs 2022 enflasyon datalarını yayınladıktan daha sonra baskı altına girdi. Ünlü ekonomist Peter Schiff, “büyük satış” olacağı için Bitcoin ve Etherum’dan uzak durmayı öneriyor.

Peter Schiff’den Bitcoin ve Ethereum uyarısı: Uzak durun

Ünlü ekonomist Peter Schiff, mevcut piyasa şartlarında yatırımcıları uyarıyor. Önümüzdeki haftalarda Bitcoin yatırımcılarından büyük bir satış geleceğini iddia ediyor. Schiff şunları söylüyor:


Gıda ve güç meblağları yükselirken, birfazlaca Bitcoin yatırımcısı maliyeti karşılamak için satmak zorunda kalacak. Bakkallar ve akaryakıt istasyonları Bitcoin kabul etmemektedir. Covid sırasında Bitcoin düştüğünde kimsenin satmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları fazlaca daha düşüktü ve yatırımcılar teşvik denetimleri aldı.


Blockchain firmalarını güç durumda, Bitcoin satacaklar

ABD, Mayıs 2022’nin son ayı için beklenenden daha yüksek işsizlik müracaatları bildirdi. Sakinlik piyasa üstündeki denetimini sağlamlaştırdıkça, Schiff “Bitcoin satma gereksiniminin daha da kötüleşeceğine” inanıyor. Uzmana bakılırsa, sakinlik derinleşirken iflasa sürüklenen Blockchain şirketleri kaybettikçe piyasa daha da berbatlaşacak. Şartlar değişirse, maaş çeki olmayan uzun vadeli alıcılar satmak zorunda kalacak.

Altın yatırımcıları bu şartlarda tutmayı tercih ediyor

Bireysel yatırımcılar altın satsalar bile, “diğer yatırımcılardan, sanayiden ve merkez bankalarından, olanlar için boşluğu doldurmaktan daha fazla talep olacak” diye ekliyor. Lakin Schiff’in Bitcoin’in kâfi alıcı bulmayacağına dair inancı büsbütün hakikat değil. Bu yılki fiyat düzeltmesinin ortasında, 10 bin BTC’den çok Bitcoin balina adresleri daima olarak daha fazla BTC ekliyor.

#BITCOIN WHALES ARE BUYING!!!!!!
👇
pic.twitter.com/r5YubYTaMP

— Crypto Rover (@rovercrc) June 12, 2022Altın üzere enflasyon müdafaaları, bilhassa %1’lik bir kayıpla karşı karşıya kaldıktan daha sonra risk altında. Altının volatilitesi değerli bir hareket olarak kabul ederek, %2,5’ten çok toplanarak tam aksisi tarafa gitti.

Ancak BTC ve genel olarak piyasa girişleri kaybederken, Ethereum’un %11’lik düşüş sırasında kendi problemleri var. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Celcius’ta stETH ve ETH çiftinin ayrıştırılmasının akabinde, DeFi piyasası, ETH’nin 1.150 doların altına düşmesi durumunda önemli sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. Zira, analiste göre bu durum piyasada büyük bir tasfiye zinciri başlatacaktır.

Piyasa düşerken, bu altcoin’lerin hacimleri patladı

Paxos Küresel tarafınca geliştirilen “kripto altın”, altın CFD’lerine %1 prim ile süreç yaparken kripto para piyasasına liderlik ediyor. İki varlığın fiyatı içindeki fark, enflasyona ve piyasadaki satışlara karşı korunmak isteyen kripto para ünitesi yatırımcıları gelen artan talepten kaynaklanmaktadır. Yazım sırasında, Bitcoin 28,012.52 dolardan süreç görüyor. Bugün bir noktada %5’den çok paha kaybetti.


Yatırım Tavsiyesi Değildir.
 
Üst