Didacta Italia başladı: İtalyan eğitiminde yenilik sergisi Floransa’da geri döndü

semaver

New member
800’ün üzerinde eğitim etkinliği, eğitim zincirinden 342 şirket, 362 seminer içeren bilimsel bir program, döngüsel ekonomi ve temiz enerji becerilerini ve kültürünü yaymak için yeşil bir alan. Almanya’da yarım asırdan fazla bir süredir test edilen bir formattan doğan ve ülkemizdeki eğitim konusundaki ana etkinlik olan Didacta Italia’nın altıncı baskısıdır ve 8-10 Mart tarihleri arasında Floransa’daki Fortezza da Basso’da okulunu sergilemek için geri döner. gelecek.

Senato Başkan Yardımcısı Gianmarco Centinaio, Toskana Bölgesi Başkanı Eugenio Giani ve Floransa Belediye Başkanı Dario Nardella’nın huzurunda Teatrino Lorenese’de 8 Mart Çarşamba günü yarın 9.30’da başlayacak açılış töreni. Onlarla birlikte bölge meclis üyesi Alessandra Nardini, Indire başkanı Crisitina Grieco, Sicilya Bölgesi meclis üyesi Mimmo Turano, Didacta Almanya müdürü Reinhard Koslitz, Floransa Ticaret Odası başkanı Leonardo Bassilichi ve Floransa Fuarı Lorenzo Becattini. Eğitim Bakanı Giuseppe Valditara’dan da bir video mesajı bekleniyor.

Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelen Didacta’nın ilk günü, toplumsal cinsiyet politikalarına ve klişelerle mücadeleye, eşitlik ve farklılıklar için eğitime odaklanıyor. Tam olarak bu son tema noktasında, öğleden sonra “Özgür ve özgür olmak için: eşitlik için bir okul” düzenlenecek, okulun eşitliği teşvik etmedeki rolü üzerine düşünme fırsatı, tarafından oluşturulan bir proje olan “PARtime” ile başlayarak. Toskana Bölgesi ve Indire.

10 Mart’ta, yeni bir öğretim modeli icat eden sıra dışı bir kadının tarihini, ideallerini ve modernliğini keşfetmenin mümkün olacağı kesintisiz bir gün olan “Montessori Günü” üst üste ikinci kez kutlanacak. 2023 baskısı, yazarın doğumunun yüzüncü yılında Italo Calvino’ya ithaf edilmiştir.

Tüm etkinlikler https://fieradidacta.indire.it/it/programma/ adresinde mevcuttur.
 
Üst