Dikkat: Ünlü Yönetici, Bu Altcoin Zulasını Satmaya Başladı!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Altcoin projesi Ripple Labs’ın kurucu ortağı ve birinci teknoloji baş sorumlusu Jed McCaleb geçen yıl Eylül ayında XRP kripto paralarının satışını askıya almıştı. Lakin XRPscan’e nazaran Jed McCaleb, zulasının ağzını yeniden açtı ve kripto piyasasına büyük ölçülerde XRP dökmeye başladı.

JED-i’nin dönüşü: Altcoin zulasını boşaltıyor!

Bir kripto meraklısı, son üç gün ortasında satışlarını yaklaşık %140 oranında artırdığını ve bir ay ortasında büsbütün satışının tamamlanabileceğine inanıyor. Artık, Jed’in ‘tacostand‘ cüzdanında kabaca 250 milyon XRP kaldı.


Büsbütün XRP süreçlerine odaklanan XRPscan platformu tarafınca paylaşılan datalara bakılırsa, Jed McCaleb bu yıl başlarken devasa XRP zulasının kalıntılarını satmaya geri döndü. Ocak ayından bu yana, mevcut döviz kurunda 186.790,421 dolara eşit olan yaklaşık 464,8 milyon XRP’yi boşalttı.

Her hafta satılan XRP kripto para ölçüsü (18 milyondan 26 milyona ve 42 milyona) değişiyor. Twitter kullanıcısı Rafael Ken Aguilar’ın belirttiğine göre, son üç gün ortasında satış hacmini yaklaşık %140 oranında artırarak günde neredeyse dokuz milyon XRP satarken, bir evvel günde dört milyon ile altı milyon içindeydı. Rafael, bu satış oranının devam etmesi halinde Jed McCaleb’in yaklaşık bir ay ortasında XRP’den büsbütün çıkacağına söylüyor.

To all #XRP strong believers, let me update us all.#XLM boss @JedMcCaleb whom in the last 3 days increased his XRP dump rate by approximately ~140%. So at this current rate, it requires 29 days or 1 month for his entire #Tacostand to stop dumping ducks.

While everyone forgets. pic.twitter.com/lezuTAxYFl

— Rafael Ken Aguilar (@rafaelken1989) May 24, 2022Jed’in hala 250 milyon XRP’si kaldı

XRPscan’e bakılırsa, Jed’in ‘tacostand’ ismi verilen cüzdanında toplam 249.200.734 XRP kaldı. Altcoin topluluğu tarafınca Jed McCaleb’in satış oranını izlemek için oluşturulan bir web sitesi, biraz daha büyük bir sayı gösteriyor: 257.858.264 token.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, rakip altcoin projesi Stellar’ı kurmak için şirket kurulduktan bir yıl daha sonra şirketten ayrıldığında Ripple’ın üst idaresi tarafınca Jed McCaleb’e dokuz milyar XRP verildi. Bu fiyattan geriye yalnızca 257.858.264 token kaldığı anlaşılıyor.


Haftada ne kadar satacağına bağlı olarak Jed McCaleb’in XRP’sinin bitmesinin beklenen olduğu iki muhtemel tarih hesaplanıyor: 14 Temmuz ve 8 Ağustos. Yazının yazıldığı sıralarda, CoinMarketCap datalarına göre altıncı en büyük kripto para ünitesi olan Ripple (XRP), son 24 saat ortasında %1,24 düşüşle 0,4038 dolardan süreç görüyordu.
 
Üst