Dogecoin Mucidinden Binance CEO’suna Kripto Dersi!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Dogecoin kurucusu Billy Markus, Binance CEO’su CZ’ye kripto tarihi hakkında ders verdi. Sempatik atışma, CZ’nin yakın tarihindeki bir tweet’te yaptığı espriden kaynaklanıyor.

Dogecoin kurucusundan Binance CEO’suna kripto dersi

Dogecoin kurucusu Billy Markus, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun ünlü Dogecoin hakkında Twitter’daki gönderisine dikkat çekti. Zhao, HODL sözünün aslında “Sevgili Hayat İçin Bekleyin” (Hold On for Dear Life) manasına gelen bir kısaltma olduğunu var iseymıştı. Dogecoin kurucusu Billy Markus’da, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinin CEO’sunu düzeltmek için karşılık verdi.

HODL = Hold on for dear life.

I only learned this only 3 days ago. Learn something new everyday.
😂


— CZ
🔶
Binance (@cz_binance) May 23, 2022Piyasadaki en tanınan göğüs coin’in kurusuna nazaran, HODL’un kökenleri, kripto bugün gördüğümüz benimseme düzeylerine ulaşmadığında kripto ve Bitcoin meraklıları için bir sığınak olan Bitcointalk forumundan geliyor.

“GameKyuubi” isimli kullanıcı, bundan neredeyse 10 yıl evvel, kripto paraları trade etmek yerine niye tutmayı (HODL) seçtiğini anlatan uzun bir yazı paylaşmıştı. Markus’a bakılırsa, gönderiyi yazan kullanıcı yazının yazıldığı sırada sarhoştu. “hold” sözünü “i am hodling”- tutuyorum olarak yanlış yazdı. bu biçimdece “hodling” sözü çabucak sonrasında bir yatırım stratejisi olarak kullandı. Markus, CZ’ye cevap olarak paylaştığı aşağıdaki forum yazısında HODL’un söz manası için tarih dersi veriyor.


HODL ne demek?

HODL yapmayı seçen yatırımcılar, fiyat düşüşlerden kaçmaya çalışmaz ve etkin olarak al-sat yapmaz. HODL stratejisini takip eden tek süreç satın almaktır. Stratejinin aktifliğine gelince, bir yatırımcı 2013’te 100 dolar bedelinde BTC satın almış ve şimdiye kadar tutmuş olsaydı, son ATH’de neredeyse 50.000 doları olacaktı. Yazım sırasında, Bitcoin 29,194.54 dolardan süreç görüyor ve bir daha de 30.000 dolarlık ruhsal fiyatın üzerine çıkamıyor.

Dogecoin kurucusu, kriptoların %95’ini “dolandırıcılık” olarak nitelendiriyor, Elon Musk reaksiyon gösteriyor

Kriptokoin.com
haberlerinde yer verdiğimiz yakın tarihindeki bir başka gelişmede, Billy Markus kripto para projelerinin %95’inin dolandırıcılık olduğunu sav etmesinden daha sonra yeni bir tartışma başladı. Elon Musk ise bu tweet’e gülen bir emojiyle karşılık verdi.

🤣


— Elon Musk (@elonmusk) May 16, 2022
 
Üst