Elektromobilite: Parisliler elektrikli scooter’ların geleceğine oy veriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Paris sakinleri, bu Pazar günü yapılacak bir ankette şehirde elektrikli scooter kiralamanın devam edip etmeyeceği veya kaldırılacağı konusunda oy kullanabilir. Üç kiralama şirketi, Paris’te turistlerin ve yerel halkın genellikle oldukça umursamaz davrandığı yaklaşık 15.000 e-scooter sunuyor. Kaldırımlarda kazalar ve kaos yaşanıyor ve sokağa çıkma yasağı çağrıları yapılıyor. Ev sahiplerinin lisansı Ağustos sonunda sona eriyor. Bir şehir sözcüsü, Paris’in vatandaş anketinin sonucunun katılımdan bağımsız olarak bağlayıcı olduğunu düşündüğünü vurguladı. Anket sonuçları Pazar akşamı açıklanacak.


E-scooter’lar (e-scooter olarak da bilinir) genellikle Alman şehirlerinde sorunlara neden olur. Birçok belediye artık bu ülkedeki park kaosuna savaş açtı. Bazı yerlerde zaten scooterlar için ayrı park alanları ve yanlış park edilmiş araçlar için biletler var.

Belediye Başkanı: “Çevre dostu değil”


Anketi başlatan Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo izin verirse, şehrinde e-scooter kiralama tamamen durdurulacak. E-skuterlerin çevre dostu olmadığını ve şirket çalışanlarının yeterince korunmadığını söyledi. Her durumda, özel e-skuterlerin kullanımı kısıtlanmamalıdır. Paris’te her ay yaklaşık 400.000 kişi, Fransızca’da e-scooter olarak adlandırılan “Trottinettes”i kullanıyor. Le Parisien gazetesi, yalnızca Ekim ayında scooterlarla 1,7 milyon yolculuk yapıldığını bildirdi.


Aralık ayının başında, scooter kiralama şirketleri yaklaşan bir yasağı önlemek için kuralları sıkılaştırdı. Kullanıcıların kayıt sırasında kimliklerini taramaları gerekir, böylece scooter’ları yalnızca yetişkinler kullanabilir ve holiganlar daha kolay belirlenebilir ve kiralamaları yasaklanabilir. Bu aynı zamanda plakası da verilmesi gereken scooterlarla trafik ihlallerinin takibini kolaylaştırmalıdır. Kaldırımlarda ve meydanlarda duran kullanılmayan scooterların daha hızlı bir şekilde temizlenmesi sağlandı. Ev sahipleri iki kat daha fazla personel kullanmak istediler.


Önerilen Haber Amaçlı İçerikOnayınız ile harici bir anket (Opinary GmbH) buraya yüklenecektir.Anketleri her zaman yükle

Anketi şimdi yükle
İş dünyası gazetesi Les Échos’un bildirdiğine göre, Paris elektrikle çalışan mikro araçlarla sözde mikro mobilite için dünyanın en önemli şehri olarak kabul edildiğinden, şehrin kararı büyük e-scooter sağlayıcıları için çok büyük önem taşıyor. Gazetenin sağlayıcılarından birinin başkanı, Paris scooterlara kırmızı kart gösterirse, diğer birçok şehrin aynı şeyi yapmakla tehdit ettiğini söyledi. Paris lisansı uzatılırsa, sağlayıcılar, engelliler için e-scooter’lar ve kaldırımlarda yatan scooter’ları hızlı bir şekilde bulmak için kullanılabilecek bir teknoloji dahil olmak üzere iyileştirmelere yatırım yapmak istiyor.(iki)Haberin Sonu
 
Üst