Ferrari, Kripto Sponsoru ile Muahedesini Sonlandırıyor

Shib

New member
Ferrari, Kripto Sponsoru ile Muahedesini Sonlandırıyor Ferrari Formula 1 grubu ve blockchain platformu Velas, sponsorluk muahedesini sonlandırıyor.

Nisan ayında F1 kadrosu Mercedes-AMG Petronas, kripto para borsası FTX ile güçlerini birleştirdi. Formula 1, Ağustos ayında Kasım 2023’te gerçekleşmesi planlanan Las Vegas Grand Prix aktifliği için NFT’ler ile ilgili ticari marka müracaatında bulundu. McLaren, Alfa Romeo ve Aston Martin üzere öteki F1 ekiplerinin da kripto sponsorlukları bulunuyor. Kripto ve Formula 1’in içindeki münasebetin 2022 yılında pek sıkı olduğunu gördük. Lakin, FTX’in çöküşüyle birlikte işlerin rengi biraz da olsa değişti.

Ferrari, Kripto Sponsoruyla Yollarını Ayırıyor

Ferrari
ve kripto şirketi Velas, hırçın bir birinci yılın akabinde iştiraklerine devam etmeyecek.

RacingNews365’in edindiği bilgiye göre Ferrari, iki premium ortağı Velas ve Snapdragon ile yollarını ayırdı. Portföyünde 55 milyon dolarlık bir boşlukla karşı karşıya olan Ferrari’nin, Velas’a tematik NFT fotoğraflarını üretmek için uygun şartları sağlamadığı belirtiliyor.

Ferrari, 2021’in sonlarında kripto şirketi Velas ile uzun vadeli bir mutabakat yaptığını ve markanın arabalarda ve şoför kıyafetlerinde yer alacağını duyurmuştu. Son periyotta, birkaç kripto piyasası iştirakçisi sponsorluklarını vaktinden evvel sonlandırdı, en unutulmazı şu anda Mercedes‘e yaklaşık 15 milyon dolar borçlu olan FTX’inki.
 
Üst