“İlk yarı”, iki buçuk yıllık hükümet. Giani: “Yapılanlar ve önceliklerimiz”

semaver

New member
Belirli bir anda bir çizgi çizmek, yapılanları ve ulaşılan hedefleri değerlendirmek önemlidir. Kendini kutlama niyeti olmadan, Toskana kadın ve erkeklerinden yönetme yetkisine sahip olanların önlerinde uzanan yolu daha net hale getirmek için. Ve toplumu, bölgesel hükümetin üzerinde çalıştığı birçok cepheden haberdar etmek, başka hiçbir bölgesel yasama organının şimdiye kadar bilmediği büyüklükteki iki acil durumla -biri pandemik diğeri Ukrayna’daki savaşın açtığı acil durum- yüzleşmek için çağrıda bulunmak. Taahhüt ve sorumlulukla.

Toskana devlet başkanı Eugenio Giani’ye göre, “Prima meta” girişiminin anlamı budur. Bu sabah Floransa’daki Teatro della Compagnia’da düzenlenen XI yasama organının ara dönem raporu”, idari ve hükümet faaliyetlerinin sonuçlarını sayılara, verilere ve tablolara çeviren bir yayın sunmak için herkese açık bir fırsat.

Giani, “22 Ekim 2020’ydi” dedi Giani, Floransa’nın tarihle dolu en çağrıştırıcı yerlerinden biri olan Medici Villa of Careggi’de meclis üyeleri ekibine yetkilerini sunduğumda. Ve bu, çok iddialı fikirler, projeler ve hedeflerle dolu bir başlangıçtı, ama aynı zamanda hastaneleri dolduran ve ekonomiyi bloke eden eşi benzeri görülmemiş bir gezegensel acil durum olan Covid 19 salgınıyla da damgasını vurdu. Toskana’nın virüsle aşılama kampanyasını karşılaştırma zorluğuyla nasıl yüzleştiği ve kazandığı için gurur duyuyorum ve her zaman gurur duyacağım – bu, kesinlikle bölgemizin tarihinde kalacak bir sayfa “.

Ancak pandemik acil durumun sonunda, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığının neden olduğu yeni uluslararası kriz ve bunun sonucunda enerji maliyetlerinde patlama meydana geldi ve bu yeni, öngörülemeyen olay karşısında bile, hükümet faaliyetleri doğal olarak ilerledi ” Vatandaştan yetki talep ettiğimiz programda yine önerdiğimiz şeyi hiçbir zaman ihmal etmeden – altını çizdi cumhurbaşkanı”.

“Birçoğuna – devam etti Giani – sağlıkta, acil duruma rağmen savunduğumuz yardım seviyeleriyle, ekonomide olduğu gibi, GSYİH ve istihdamda, altyapı veya refahta olduğu gibi pandemi öncesi seviyelere toparlandı. politikalar.Bölge çalışanları ve çalışanlarının belirleyici kahramanları olduğu önemli sonuçlar, bugün bu aşamada paha biçilmez taahhütleri ve yeri doldurulamaz profesyonellikleri için teşekkür etmek istiyorum.Bütün bunlar, yasama organının Toskana’nın ikinci bölümü için bir iyimserlik kaynağıdır. yeniden başlatma ve yeniden lansmanda mutlaka yaşanmalı.Uzun süren acil durumları geride bırakmak için tüm şartlar var.Avrupa Birliği’nin 3.3 milyar avroluk katkısının da eklendiği 6.6 milyar avro tutarındaki SiyasetR ile onaylanan 5920 projeden başlayarak: projelerimizi finanse etmek ve hedeflerimize ulaşmak için harcama kapasitemizi de gösteren hiçbir zaman bu kadar çok değil.Bu, iyi harcamamız gereken toplam 10 milyar anlamına geliyor ve e önümüzdeki beş, altı yıl boyunca etkili bir şekilde. Aynı zamanda #ToscanaDiffusa’da 273 belediyemize umut ve büyüme katabilecek tüm projelere ayak uyduruyoruz” dedi.

“Yakında, bu sabah burada gösterilenleri belediye başkanlarıyla birlikte değerlendirmek, 45 hastaneyi ve 53 istihdam merkezinden en az on beşini ziyaret etmek için Toskana eyaletlerini ziyaret etmeye başlayacağım çünkü önümüzdeki beş yıl içinde söylediklerim ISEE’si 35.000 Euro’nun altında olanlar için Eylül ayından itibaren ücretsiz anaokulları, şiddetten etkilenen kadınlar için ücretsiz gelir, gençler için kültür ikramiyesi, bölgemizde yaşayan yaşlılar için topluluklar gibi hizmetlerle en az 100.000 işe çevrilmelidir. #Geniş bir Toskana’nın nüfus azalmasıyla mücadele etmesi gereken köyleri. Daha yenilikçi, daha sürdürülebilir, daha bağlantılı, daha sosyal ve vatandaşlara daha yakın bir #ToscanaDiffusion. Halk sağlığını korumak ve hareketliliği geliştirmek – Giani – bunların önceliklerimiz olduğu sonucuna vardı.
 
Üst