IMF Lideri Bu 2 Altcoin İçin Konuştu: Piyasadan Çıkmayın!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Memleketler arası Para Fonu’ndan (IMF) bir yetkili Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tanınan bir stablecoin’in son çöküşünden daha sonra insanların Bitcoin ve altcoin dünyasından büsbütün kaçınmaması gerektiğini söylemiş oldu. İşte detaylar…

IMF Lideri: BTC ve altcoin alanını terk etmeyin

Kriptokoin.com
olarak da bildirdiğimiz üzere TerraUSD yahut UST, bu ayın başlarında patladı ve kripto para piyasasının toplam kıymetinin yüz milyarlarca dolar düştüğünü bakılırsan bir zincirleme tepki başlattı. IMF’nin genel müdürü Kristalina Georgieva, Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısında, “Bu dünyadaki değeri korumanızı rica ediyorum” dedi ve aşağıdaki sözleri kullandı:


Hepimize daha süratli hizmet, fazlaca daha düşük maliyetler ve daha fazla iştirak sunuyor, fakat sadece ‘elmaları’, ‘portakal’ ve ‘muzdan’ ayırırsak.


Yatırımcıları korumak için koruyucular yerleştirmenin ve eğitim sunmanın dünya çapındaki düzenleyicilerin sorumluluğunda olduğunu da kelamlarına ekledi. Georgieva, değişen düzeylerde bağlantılı risklere sahip birfazlaca farklı varlık tipi olduğunu kaydetti. Örneğin, nakit ve öteki varlıklarla desteklenen stablecoin’ler ile Terra’nın UST’si üzere pahalarını korumak için algoritmalara dayananlar içinde büyük bir fark var. Stablecoin’ler, ABD doları üzere bir rezerv varlığa 1’e 1 bedelini muhafazası gereken bir tıp kripto para ünitesidir.

Georgieva: Hazırlıklı olmalısınız

Georgieva, “Ne kadar az dayanak var ise, bu şeyin hızınızda patlama riskini almaya o kadar hazırlıklı olmalısınız,” dedi. Lakin tüm kripto paraların tıpkı fırçayla lekelenmemesi gerektiğini de kelamlarına ekledi. Georgieva, merkez bankası kripto para ünitelerini tartışan bir panelde dünyanın finansal seçkinlerinin öbür üyeleriyle bir arada konuşuyordu.


Fransa Merkez Bankası lideri Francois Villeroy de Galhau, kripto para üniteleri ve merkezi olmayan finansın popülaritesi arttıkça merkez bankalarının insanların inancını yavaş yavaş kaybettiğine dair telaşları reddetti. Villeroy, Terra’nın çöküşüne atıfta bulunarak, “Benim izlenimim, son haftalarda vatandaşların kriptoya olan inancını merkez bankalarından daha fazla kaybettiği yönünde” dedi. Kripto piyasası, Terra’nın UST ve LUNA’sının çöküşünden bu yana baskı altında kaldı ve yatırımcıların piyasaya olan itimadını azalttı.
 
Üst