İsmail Köybaşı, Trabzonspor’da kalacak mı? deklare etti…

Hasan

New member
25 Mar 2021
186
0
0
Kariyerindeki ikinci şampiyonluğu Trabzonspor formasıyla yaşayan 32 yaşındaki Oğuzhan Özyakup Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu oldu.

“İlk maçta şampiyon olacağımızı hissettim”

Bordo mavili kadronun şampiyonluk öyküsünden bahseden İsmail Köybaşı, Ligde, 5 golle kazandığımız birinci maç, Malatyaspor maçında şampiyon olacağımızı hissettim. Nasıl başlarsanız o denli sarfiyat. Biz fazlaca uygun başlamıştık. Birinci hafta maçından daha sonra şampiyonluğu kimseye bırakmayacağımıza inandım” dedi.

“Real Madrid şampiyonluğu bizim üzere kutlayamaz”

Trabzonspor’un tüm dünyada gündem olan ve büyük beğeni toplayan şampiyonluk kutlamalarına da değinen deneyimli futbolcu, ”Şampiyonluk kutlamalarında Real Madrid dahil bizi kimse geçemez. Benim ikinci şampiyonluğum oldu. Beşiktaş’ta şampiyon olmuştum. İkisi de tarihe geçecek şampiyonluklar. Real Madrid şampiyonluğu bizim üzere kutlayamaz. Onlar da deniz yok (Gülerek) Bizim kadar yaşayamazlar. Bizim kutlamamız dünyaya örnek oldu. Bizimkinin çoşkusu farklıydı. Hissiyat öteki… Grup arkadaşlarıma şampiyonluk maçından daha sonra ‘sahada kalın, taraftarla sarılıp, doyasıya bu çoşkuyu yaşayın’ dedim. Hiç unutulmaz bir hatıra…” formunda konuştu.

“Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalacağız”

Şampiyonlar Ligi’ne play-off tipinden katılacak olan kadrosunun kümelere kalma talihini pahalandıran İsmail Köybaşı, “‘Abdullah Avcı her zorluk için bir plana sahiptir. O niçinle Şampiyonlar Ligi için play-off’u nasıl geçeceğimize dair bir planı vardır. Dönem boyunca uyguladığı başarılı planlarla bizi muvaffakiyete ulaştırdı. Hazırlık epey değerli… Trabzonspor Şampiyonlar Ligi kümelerine kalmak için gerekeni yapacak” tabirlerini kullandı.

Trabzonspor’da devam edecek mi?

32 yaşındaki futbolcu gruptaki geleceği ilgili soruya ise ”Trabzonspor’da fazlaca memnunum. Çok memnun ve huzurluyum. Trabzonspor benim için bir aile; ben de bu ailenin bir parçasıyım. 2023 yılına kadar mukavelem var. Artı bir yıl da opsiyon var.” dedi.

“Oynamadığımda bile kadronun kesimi olduğumu hissettim”

Sezon boyunca oynamadığında bile ekibe nasıl katkı verebileceğini düşündüğünü söz eden Köybaşı, “Oynayanları motive etmeye çalıştım. Oynayacağım birinci ana kadar kendimi fazlaca yeterli motive ettim. Erce, Serkan Asan ve başka arkadaşlarım da birebiri yaptı. Bu sahiden hayli kıymetli. Ben oynamadığım vakit içinderda da bu kadronun bir kesimi olduğumu hissettim. Ona nazaran davrandım.” diye konuştu.

“Uğurcan’ı Premier Lig’in en güzel ekiplerinde görüyorum”

Trabzonspor’un şampiyonluğunda büyük hisse sahibi olan kaptan Uğurcan Çakır’ın Avrupa takımlarınının gündeminde olmasını da kıymetlendiren İsmail Köybaşı “Uğurcan Çakır’ı gelecekte Premier Lig’in en yeterli gruplarında görüyorum. Uğrucan Çakır, Abdülkadir Ömür, Dorukhan fevkalade bir aidiyet duygusu taşıdılar. Marek Hamsik, Nwakaeme, Baksetas da birebirini yaptı. Harika bir sinerji yakaladık” formunda konuştu.

“Grana’daki kadro arkadaşlarım şampiyonluk için kutladı”

Formasını giydiği İspanyol grubu Granada’daki ekip arkadaşlarının kendisini şampiyonluk için arayıp tebrik ettiğini belirten deneyimli sol bek, “‘Biz şampiyon olduktan daha sonra Granada’nın kaptanı Victor Diaz aradı ve tebrik etti. Onlar da küme düştü. İçim fazlaca buruk. Ben orada oynarken, Granada tarihinin en başarılı periyodunu geçirdim. Teknik yönetici Diego Martinez de aradı ve tebrik etti’.’ dedi.