Justin Sun’un Şirketi, Bu 2 Kripto Parada Alım Yaptı!

kunteper

Member
Tron DAO Reserve, toplam 50 milyon dolar pahasında iki kripto para ünitesinden satın aldı. Hedefinin USDD rezervlerini güçlendirmek olduğunu duyurdu. Şu anda USD %147’ten çok teminatlandırılmış hale geldi.

Tron, stablecoin’ini desteklemek için iki kripto paradan aldı

Tron DAO Reserve, 50 milyon dolar kıymetinde BTC ve TRX aldığını deklare etti. Yetkililer, alımın USDD’nin rezervlerine eklemek için yapıldığını belirtti. Ayrıyeten Tron, BTC ve TRX satın almanın, ‘tüm Blockchain sanayisini ve kripto piyasasını korumak için’ yapıldığını söylemiş oldu. Bahse ait bir açıklama da içeren aşağıdaki tweet ile kamuoyuna duyuruldu.

To safeguard the overall blockchain industry and crypto market, TRON DAO Reserve is buying $50 million worth of #BTC and #TRX for reserve.

— TRON DAO Reserve (@trondaoreserve) June 11, 2022Şu anda USDD’nin teminat oranı %197’den çok

Tron DAO’nun gayesi, USDD stablecoin’i asgarî %130 oranında teminat altına almak. Bu emelinin gerçekleştirmek için kripto para alımı yaptı. Toplam 50 milyon dolar pahasında Bitcoin ve Tron (TRX) almaya karar verdi. USDD web sitesi tarafınca sağlanan aşağıdaki ekran imajında teminat oranına yer veriliyor. Şu anda, USDD algoritmik stablecoin %194’ten çok teminat altına alınmış durumda.


Yukarıdaki anlık manzara, ABD Dolarının şu anda 14.040.6 Bitcoin (BTC), 140 milyon Tether (USDT) ve 1.906 Milyar Tron (TRX) tarafınca desteklendiğini de ortaya koyuyor. USDD rezervlerinin şu anki bedeli 680.860.821 milyon dolar civarında.


Lider kripto, 28.099 USD’lik yeni bir lokal düşük düzeye geriledi

Bu arda Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, bugün 27.049 doları gördü. Bitcoin, bu düşük düzeye yalnızca kısa bir süre evvel düştü. Tron DAO ise, kıymetli bir düşüş yaşadığı bir vakitte toplam 50 milyon dolarlık bir Bitcoin ve TRX satın aldı.

Ayrıca kripto analisti Max Clark’a bakılırsa BTC’nin günlük eğilimi, önümüzdeki birkaç gün için hala Bitcoin için karamsar bir görünüme işaret ediyor. Günlük MFI, RSI ve MACD göstergeleri (beyaz) tarafınca 50 günlük hareketli ortalamanın altında satış baskısının devam etmesi öneriliyor.

6 saatlik Bitcoin grafiği

Analist 6 saatlik grafik üzerinden kıymetlendirme yapıyor. Bu bağlamda 28.000 dolarlık dayanak bölgesinin kısa vadede satış için bir taban bakılırsavi gorebileceğini söylüyor. Ek olarak, 6 saatlik MFI ve RSI’nin piyasanın şu anda çok satım durumunda olduğunu gösteriyor. Bu durum göz önüne alındığında, 28.000 doların Bitcoin için yararlı bir dayanak düzeyi olacağını kıymetlendiriyor. Bilindiği üzere, kripto paralar için ayı piyasalarında hafta sonları tipik olan düşük süreç hacmi olur. Bu göz önüne alındığında, mevcut düzeylerde Bitcoin’i long tutmaya çalışmadan evvel çok dikkatli olmayı öneriyor.


Yatırım Tavsiyesi Değildir.
 
Üst