Kritik Düzeyleri Önbakılırsan Analistten tarihindeki Bitcoin Tahmini!

kunteper

Member
Mayıs 2021’deki Bitcoin (BTC) çöküşünü ve 69 bin dolardaki çift zirve modelini bilen ünlü kripto para analisti, BTC için taban düzeylerin hayli yaklaştığını söylüyor.

Bitcoin taban yapma eğiliminde

Dave the Wave takma ismi ile bilinen analist, 99.000 Twitter takipçisine, BTC’nin tarihi olarak taban yapma eğiliminde olduğu bir nokta olan 48 aylık hareketli ortalamaya yakın Bitcoin alım-satımı öngördüğünü söylemiş oldu. Yakından takip edilen kripto analisti, Bitcoin tabanının bu ay en kısa müddette kurulabileceğini söylüyor şunları ekliyor:


Muhtemelen, [bu metriğe dayanarak] bu ay içerisinde bir sefer daha, fiyat, en düşük düzeyleri bir daha test ederse beklediğiniz şey budur.


2021 yılının Ekim ayında, Bitcoin 60 bin dolar fiyat düzeylerini aşarken, Dave the Wave, BTC’nin nihayetinde geri dönmeden ve 29 bin dolarda en düşük düzeylerin yakınında bir çift taban oluşturmadan evvel, 65 bin dolar civarında bir çift zirve modeli oluşturacağını öne sürdü. Analist ayrıyeten, trendi takip eden bir gösterge olan haftalık hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) BTC’nin taban yapmaya hazır göründüğünü sölüyor ve şunları ekliyor:

Sanırım bu, çift zirveden birinci sefer bahsetmemdi. Şayet çift üst kısım var ise, niye çift taban olmasın?.. Bitcoin haftalık MACD yapısının karşılaştırılması umut verici görünüyor…

BTC ve ETH, pay senetlerinden daha yeterli performans gösterecek

Bitcoin iddialarıyla ünlü bir öbür analist Mike McGlone ise, pay senetleri düşmeye devam ederken, BTC’nin büyük getiriler sağlayabileceğini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, yakın tarihindeki bir röportajda Mike McGlone, Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarının uzun vadede ABD borsası için Bitcoin (BTC) ve Ethereum üzere esaslı kripto para ünitelerinden daha ziyanlı olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor:

Fed’in enflasyonu azaltmak için düşmesini istediği Bitcoin ve Ethereum’da düşecek, lakin öne çıkacaklar. Genel olarak, yeni bir piyasa olan kripto paraların, bilhassa de Bitcoin’in volatilitesi, borsaya karşı düşmeye devam etti. Amazon birinci çıktığında bu biçimde olmuştu. 2009’daki volatilite şu anda Bitcoin ile birebirdi.


McGlone’a nazaran, kripto para üniteleri, Amazon ve öteki sanayi ihtilalleri ve 2000’li ve 2010’lu yılların kazananları ile birebir düzeyde. Yatırımcıların kriptoya süreksiz konusunda analist şunları söylüyor:

Bu ihtilali sahiden kaybetmek istiyor musunuz? Yatırımcılar geleceği dört gözle bekliyor. Benim gördüğüm tam olarak bu. Borsada biraz satış teklifi ve BTC üzere kripto para ünitelerinde aşağıda teklifler var.


Yatırım Tavsiyesi Değildir.
 
Üst