KuCoin CEO’su ile Özel Röportaj: BTC, SHIB Öngörüsü, Altcoin Sepeti ve Daha Fazlası…

kunteper

Member
Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) ve altcoin borsalarından biri olan KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu ile borsanın geleceği, portföyü, BTC öngörüsü, 2021’deki KuCoin büyümesi, 2022 gayeleri ve Türkiye pazarı hakkında konuştuk. İşte röportaj…

KuCoin CEO’su Johnny Lyu ile röportaj: KuCoin nedir ve neler sağlar?

Kriptokoin: KuCoin borsasını özetlemek gerekirse bize anlatır mısınız? niye bu biçimde bir borsaya muhtaçlığımız var? Onu öbür borsalardan farklı kılan nedir?


KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Eylül 2017’de başlatılan KuCoin, Seyşeller’deki merkezi ile global bir kripto para borsasıdır. Kapsayıcılık ve topluluk erişimine odaklanan kullanıcı odaklı bir platform olarak 700’den çok dijital varlık sunar ve şu anda 207 ülkede ve bölgedeki 18 milyon kullanıcısına spot ticaret, marj ticareti, P2P fiat ticareti, vadeli süreç ticareti, pay senedi ve borç verme hizmeti sağlar.


2022’de KuCoin, ön B Serisi bir çeşidiyle 150 milyon doların üzerinde yatırım topladı ve toplam yatırımları A Tipi ile birlikte 170 milyon dolara çıktı. Toplam pahası 10 milyar dolara çıktı. KuCoin şu anda CoinMarketCap’e göre en uygun 5 kripto borsasından biri. Ayrıyeten Forbes, KuCoin’i 2021’deki En Âlâ Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklıları için En Düzgün Kripto Uygulaması seçti. KuCoin’in eşsiz tarafları ise:

● KuCoin, kolay bir arayüz, KYC siyaseti, ticket’lar ve çevrim içi sohbet yoluyla 7 gün 24 saat müşteri dayanağı ile yüksek güvenlik ve en düşük süreç fiyatları sunar.

● KuCoin, tüm yatırımcı sınıfları için oluşturulmuştur ve yeni başlayanlara ticaret botu, kripto kredisi hizmetleri; ileri seviye traderlara ise marj ve vadeli süreç ticareti sunar.

● KuCoin, kripto alanında birinci ve en büyük toplumsal ticaret platformuna dönüşüyor. Kripto para ünitesinin toplu olarak benimsenmesini daha da artırmak için borsa, KuCoin Uygulamasında kopya ticareti (copy trading), haber akışı, uygulama içi topluluk üzere toplumsal ticaret özelliklerini başlattı.

“Halkın Borsası” olarak bilinen KuCoin, dünyanın her yerindeki tüm yatırımcı sınıfları için kurulmuştur ve her insanın kripto dünyasına dahil olma bahtına sahip olması için bu alana girme eşiğini düşürerek, büyük bir tutkuyla oluşturulmuştur.


KuCoin Türkiye piyasasına açılıyor: Amaçları neler?

Kriptokoin: KuCoin kısa mühlet evvel Türk kripto piyasasına girdiğini duyurdu. Bunun özel bir sebebi var mı? niye Türkiye?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Türkiye, yüksek kamuoyu farkındalığı ve kripto para ünitesi dalının kabulüne dayalı olarak bu dalda her vakit kıymetli bir pazar olmuştur. Biroldukca global kripto para borsasının Türkiye pazarına girmeye hazırlandığını yahut girmekte olduğunu görüyoruz. Rekabetçi bir global borsa olarak KuCoin de piyasaya girmeye mutlaka geç kalmayacak.

KuCoin ekosistemini genişletmeye devam ederken, mevcut işlerimizi daima olarak güzelleştiriyor ve spot, marj, vadeli süreçler, ticaret botu, borç verme, stake, IGO, NFT pazaryeri üzere yeni işler geliştiriyoruz. Farklı pazarlardan daha fazla hizmetle dünya çapında oldukcaça hizmet sunma konusunda hevesliyiz ve gücümüz var.

Kriptokoin: KuCoin Türkiye atılımıyla neyi hedefliyor? Türk yatırımcılara özel hizmetler sunulacak mı? Bu gelişimin borsanın küresel amaçlarına tesiri nedir?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
KuCoin, büyüme yolunda ve global kullanıcılar için bu bölüme girme eşiğini düşürmeyi hedefliyor. Zira mevcut işlerimizi daima güzelleştiriyoruz ve yeni işler geliştiriyoruz. Farklı pazarlarda daha fazla hizmetle dünya çapında daha fazla hizmet sunma hevesine ve gücüne sahibiz.

Türkiye’deki kullanıcılar için, fiattan kriptoya epey taraflı eser tecrübemizi ve hizmetimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bunlar içinde para yatırma ve çekme, çeşitli ticaret seçenekleri, mahallî lisan, topluluk hizmeti, toplumsal medya irtibatı üzere hizmetler yer alacak.


KuCoin hangi hizmetleri sunuyor?

Kriptokoin: Kripto para piyasasında ziyadesiyle dikkat çeken KuCoin borsası, hangi hizmetleri sunuyor? Altcoin listeleme kriterleri nelerdir?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
“Halkın borsası” olarak bilinen, KuCoin 700’den çok dijital varlık sunuyor ve şu anda 207 ülke ve bölgede 18 milyon kullanıcısına spot alım satım, marj alım satımı, P2P fiat alım satımı, vadeli alım satım, staking ve borç verme sağlıyor. Bunların yanı sıra, kullanıcılara farklı ihtiyaçları karşılamaları için kolaylık sağlayan biroldukca özellik sunuyor. Ticaret botu, kullanıcıların vakitten ve güçten tasarruf etmesini sağlayan AI ticaret stratejisi seçeneği üzere. Örneğin KuCoin Futures Brawl, eğlenceli bir ticaret açısından birinci vadeli süreçler ticaret ürünü…

700’den çok varlığı listeleyen global borsalardan biri olarak KuCoin, her vakit zımnî mücevherlerin (gem’lerin) meskenidir. Örneğin olağan listeleme, KuCoin Spotlight yahut KuCoin BurningDrop yoluyla bir fazlaca yeni projeyi listeledik ve biroldukca projenin geliştirme periyodundan daha sonra epey kaliteli ve potansiyele sahip olduğu ortaya çıktı. Bu projelerin muazzam potansiyelini ve kalitesini garanti etmemizin desteği; profesyonel, fazlaca taraflı ve katı süreçlerimiz olmasıdır.


Kriptokoin: KuCoin, piyasadaki başka kripto borsalarından farklı olarak ne yapıyor? Bu yıl için planlarınızı anlatır mısınız?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
2022 için planlarımız ve gayelerimiz, global kullanıcılara daha fazla kolaylık sağlamak için KuCoin’i zenginleştirmeye devam edecek. Halihazırda 20’den çok global KuCoin topluluğu kurmayı başardık. Eser tecrübesi ve güncellemeleri daha fazla ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Web 3.0, Metaverse, NFT ve merkeziyetsizlik alanını daha derinlemesine keşfedeceğiz. 2022’de KuCoin’in gerçekleştirmek istediği kimi amaçlar şunlar:

  • Günlük hacmin 15 milyar doları geçmesi
  • KCS adreslerinin 400.000’i geçmesi ve KCS’in piyasa pahası açısından birinci 30’a girmesi
  • KuCoin’in dünya çapında 25 milyon kullanıcıya ulaşması
BTC ve altcoin borsası KuCoin, 2021’de değerli gelişmelere bahis oldu

Kriptokoin: Bize KuCoin hakkında en epey gurur duyduğunuz şeyi söyleyebilir misiniz? 2021’de KuCoin için en heyecan verici gelişme neydi?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Halkın Borsası olarak KuCoin, global kullanıcılara daha âlâ bir ticaret tecrübesi sunma ve bu bölüme girme eşiğini düşürme tutkusunu her vakit sürdürme yolunda olmuştur. 2021’de epey sayıda kıymetli gelişme oldu. Birkaçını saymamız gerekirse:

  • Süreç hacmi: Bilgiler palavra söylemez. KuCoin’in toplam süreç hacmi (spot ve vadeli işlemlerde) 1 trilyon doları aştı ve günlük ortalama süreç hacmi yıllık bazda 11 kat artarak 3 milyar dolara ulaştı. 4 Aralık 2021’de KuCoin’in 24 saatlik süreç hacminin 13 milyar dolarlık yeni bir rekor kırdığını belirtmekte yarar var.
  • Kullanıcı: 2021’deki en heyecan verici kilometre taşlarımızdan biri, Kasım 2021’in sonunda kayıtlı kullanıcı sayısında 10 milyonu geçmemiz oldu. Kurumsal ve ferdi yatırımcıların kripto piyasasına karışmasıyla KuCoin kullanıcılarının sayısı yıllık bazda yüzde 1.100 arttı. Bilhassa Asya ve Avrupa’da sırasıyla yüzde 21.5 ve yüzde 16.8 artış yaşandı. KuCoin, globalleşme stratejisini tanıtmaya ve daha fazla global kullanıcıya sıradan, kullanması kolay ve inançlı kripto hizmetleri sunmaya devam edecek.
  • KCS: KuCoin’in mahallî tokeni olarak KCS’nin bedeli, KuCoin ile kuvvetli bir biçimde bağlantılıdır. KuCoin ekosisteminin süratle gelişmesiyle hareket eden KCS, 1 Aralık 2021’de 28.77 dolar ile tüm vakit içinderın en yüksek düzeyine ulaştı. Ayrıyeten KCS, 31 kattan fazla artarak en uygun performans gösteren borsa tokenlarından biri haline geldi.
Kriptokoin: Gelecek üç ila beş yıl ortasında KuCoin’i nerede görüyorsunuz?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Yaklaşık 5 yıldır faaliyet gösteren ve biroldukça kesimin iniş çıkışlarına tanıklık eden bir borsa olarak gayemiz, hudutların ötesine geçmek. Kullanıcılara daha fazla kolaylık sağlamak ve dünyada daha yüksek bir tesire sahip olmak. her insanın kripto varlıklar dünyasına girmesini kolaylaştırmak. Merkezilik ve merkeziyetsizlik ismine, önümüzdeki birkaç yıl ortasında mutlaka daha fazla katkı sağlayacağız.

KuCoin CEO’su cevapladı: 2022’nin sonunda Bitcoin (BTC) ne olacak?

Kriptokoin: Özel bir sorumuz var. 2022’nin sonunda Bitcoin (BTC) fiyatı hangi düzeylerde olacak?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Bu fazlaca güç bir soru ve Bitcoin (BTC), kripto para ünitesinin en tanınmış ve değerli modülü. Ayrıyeten sınırsız potansiyeli var. Çeşitli faktörlerin tesiriyle 2022’de farklı fırsatlar ve zorluklarla müsabakası kaçınılmazdır. Lakin elbet, dünyanın BTC konusundaki farkındalığı arttıkça, global finans ekosistemine mutlaka daha fazla katkı sağlayacaktır.

Kriptokoin: Shiba Inu, FLOKI üzere Dogecoin gibisi tokenler ve onların hype’ları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu piyasa eğilimi size ne anlatıyor?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Aslında bunun en büyük niçinlerinden biri Shiba Inu, Dogecoin ve Floki’nin vakit zaman büyük hasılatlar getirmesi. Türkiye’deki yatırımcılar, bu süratli yükselişlerden hisse alabilmek için bu cins paralara ilgi gösterebiliyorlar.

Aslında yatırımcıların bu kadar iştahlı olmaları bir yandan çok yeterli bir durumken, öteki yandan da kimi vakit hiç bir araştırma ve tahlil yapmadan yaptıkları bu yatırımlar riskli olabiliyor. Bildiğimiz tek bir şey var ki Türkiye kripto para adaptasyonunun arttığı ve artmaya devam edeceği en değerli ülkelerden biri.


Kriptokoin: Kripto para portföyünüz var mı? var ise, ortasında hangi coinler var? Bizimle paylaşır mısınız?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Çoklukla, bir traderdan daha fazlaca bir “holder (uzun vadeli yatırımcı)” olduğum için rastgele bir yatırım tavsiyesi vermeyi sevmiyorum, lakin genel olarak, kriptoya yatırım yapmak için asla geç olmadığını düşünüyorum. Şu anda, global nüfusun yalnızca yüzde 2’si kripto ile ilgileniyor ve kitlesel benimseme hala devam ediyor. Erken benimseyenler, bu seyahatte daha fazla yarar elde edecek.

Kriptokoin: Türk yatırımcıların ilgiyle takip ettiği KuCoin borsası için bundan daha sonraki adımlar nelerdir?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu:
Kısa bir süre ortasında, KuCoin’in IGO platformunu başlatmış olduğunı ve bu yıl NFT Marketplace’imizi başlatacağını gorebilirsiniz. bu biçimdece NFT, Metaverse, Web 3.0 alanını daha fazla keşfedeceğiz. KuCoin Labs ve KuCoin Ventures takımımız de, kullanıcılarımız için daha olağanüstü şeyler getirmeyi amaçlayan potansiyel proje ve alanları araştırıyor. KuCoin’in bölümdeki trendleri sıkıca kavradığı ve kullanıcılarımıza her açıdan daha fazla kolaylık sağlayacağı açıktır.


Yatırım Tavsiyesi Değildir.
 
Üst