LUNA İçin 6 Son Dakika Haberi: Coinlere El temalıyor!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Yaşadığı çöküş ile son vakit içinderda isminden en hayli bahsedilen altcoin’lerden olan Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST)’de yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İşte en son yaşananlar…

ABD Senatörü, Terra yatırımcıları hakkında yorum yaptı

Pennsylvania Senatörü Pat Toomey geçtiğimiz günlerde Barron’s’a Terra’nın hileli bir proje olabileceğini söylemiş oldu. Cumhuriyetçi milletvekili, Luna’nın “fazlaca kuşkulu teknoloji” sunarken büyük getiriler vaat ettiği gerçeğine dikkat çekti. Yakın vakitte özel stablecoin’lere odaklanan bir yasa tasarısı sunan Toomey, yatırımcıların Terra’nın tabiatını muhtemelen yanlış temsil ettiğini de kelamlarına ekledi.


LUNA grubu, Terra 2.0 hakkında yeni açıklamalar yaptı

Günlerdir, Terra 2.0’ın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği yahut Do Kwon ve takımının fikirlerini değiştirip, azalan fiyatı canlandırmak için fazladan Luna tokenları yakmayı kabul edip etmeyeceği konusunda spekülasyonlar yapıldı. Ancak, açıklamalara göre, birden fazla insanın düşündüğünün tersine Terra 2.0, şu anda Luna’yı barındıran Terra zincirinin bir çatalı olmayacak. Genesis blok 0’dan başlayacak büsbütün yeni bir Blockchain ağı olacak.


Bir fork, bir Blockchain protokolünde iki Blockchain ile sonuçlanan bir değişikliği söz eder. Bir Blockchain evvelki protokolü, oburu ise yeni sürümü takip eder. Buradaki değerli ayrım, forklanmış bir Blockchain’in tüm geçmişini yepyeni zincirle paylaşmasıdır. Bu özellik Terra 2.0 planından farklıdır. Yeni plana göre, Terra Classic ile geçmişi paylaşmayacak, genesis blok 0’dan başlayarak yepisyeni bir Blockchain Terra oluşturulacak.

Terra 2.0 airdrop’u gerçekleşmeyecek mi?

Terra topluluğu günlerdir Do Kwon ve Terraform Labs’ın yatırımcılara Luna’nın fiyat çöküşünden daha sonra kayıpları azaltmasına yardımcı olacak bir plan hazırlamasını bekliyor. Do Kwon, Terra 2.0 olarak isimlendirilen yeni bir Terra zincirinin oluşturulmasını önerdiğinde, işler daha düzgün görünüyordu. Lakin, son vakit içinderda ortaya çıkan bir açıklama, toplumu endişelendirdi.


Güney Kore’de, Do Kwon ve Terra Foundation Guard (TFG), topluluğa Terra 2.0’ın geleceğine dair garanti vermeye çalışırken bile yasal bir reaksiyonla karşı karşıya. Görünüşe nazaran Güney Kore polisi, tam olarak Seul Büyükşehir Polisi, Güney Kore’deki tüm kripto borsalarının sahip olduğu tüm varlıkları ve TFG’yi dondurmasını talep etti. Bu talep, vakfa ve kontrolörü Do Kwon’a yönelik zimmete para geçirme savlarının ortaya çıkmasından daha sonra gerçekleşti.

Güney Kore polisi, LUNA fonlarının dondurulmasını istedi

23 Mayıs 2022’de Güney Koreli yetkililer, para çekme süreçlerini önlemek için ülkedeki öncü kripto para borsalarına bir talep gönderdi. Bilhassa, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, Luna Vakfı’nın harekete geçmesini yasaklamasını istedi. Polis, bu örgütü zimmete para geçirme suçlamalarıyla ilişkilendirebilecek ipuçları bulduğuna inanıyor.


Terra’nın Singapur ofisi ile ilgili argümanlar ortaya çıktı

Güney Koreli bir medya kuruluşunun raporlarına göre, Terra’nın Singapur’daki ana ofisi, sırf kağıt üzerinde bir ofis olabilir. Rapor, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un Terra’nın baş geliştiricisi Terraform Labs’ın (TFL) Singapur’da kıymetli bir varlığı olduğu istikametindeki sözleriyle çelişiyor. Şirket Singapur’da kuruluyken, operasyonlarının büyük bir kısmı Güney Kore üzerinden gerçekleştiriliyordu.

Evraklar, TFL’nin Güney Kore’deki varlıklarını Terra çöküşünden yalnızca birkaç gün evvel feshettiğini göstermişti. Bu hareket, Kwon’un muhtemelen çöküş hakkında evvelde bilgisi olduğu konusunda spekülasyonlara yol açtı. Seul, kripto konusunda Singapur’dan epey daha katı maddelere sahip.
 
Üst