Manchester United efsanesi Bryan Robson’dan Galatasaray itirafı

Hasan

New member
25 Mar 2021
186
0
0
Manchester United’ın efsaneleri içinde yer alan Bryan Robson, kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu.

“Galatasaray maçında yaşadıklarımız çılgıncaydı”

Ntv Spor’da yer alan habere göre; Benim Öyküm (My Story) belgesel serisine konuk olan Robson, 1993-94’teki Manchester United-Galatasaray eşleşmesiyle ilgili şunları söylemiş oldu:

“Stadyuma vardığımızda içeri girdik ve ısınmaya çıktık. Maçtan evvel taraftarlardan bahsetmişlerdi lakin yaşadıklarımız çılgıncaydı. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Alana çıkmak için merdivenleri kullandığımızda gördüğümüz tek şey dumandı.

Yerin birtakım kısımlarını nazaranmiyorduk zira fazlaca fazla havai fişek patlamıştı. Alandaki her insanın size karşı gösterdiği saldırganlık korkutucuydu. En üst düzeyde kupalar kazanmak ve bu biçimde durumlarla başa çıkabilmek için zihinsel olarak fazlaca kuvvetli olmalısınız.” tabirlerini kullandı.

“yaşamımda oynadığım en ürkütücü atmosferdi”

Maçta sıkıntı anlar yaşadıklarını belirten Robson, “Kariyerim boyunca oynadığım deplasman maçlarıyla ilgili bir epeyce şeyi hatırlıyorum. Galatasaray’la oynadığımız maçtaki tribünler korkutucuydu. ömrümde oynadığım en ürkütücü atmosferdi.” dedi.

“Cantona aptalca bir şey yapacaktı…”

Robson ayrıyeten, Eric Cantona ve güvenlik güçleri içinde yaşanan olaylarla ilgili, “Son düdük çaldığında birinci fark ettiğim Eric Cantona oldu. Eric topu aldı ve uzağa dikti. Zira sonluydu. Bunu gözlerinden nazaranbiliyordum. Aptalca bir şey yapacaktı ve bu yüzden yanına gittim. Başkalarının sakin olacağını biliyordum.

Merdivenlere gelir gelmez polis, Eric’in başına vurdu ve bizi merdivenlerden aşağı itmek için müdahale etti. daha sonrasında duvara çarptım ve kolumu kırdım. Dirseğime sekiz dikiş atıldı. Bu yüzden UEFA maçtan daha sonra hayli sayıda rapor ve soruşturma istedi.” açıklamasında bulundu.

Tıp atlayan Manchester United olmuştu

1993-94 döneminde Manchester United’la eşleşen Galatasaray, birinci maçtan 3-3’lük birliktelikle ayrılmış, ikinci maçın golsüz eşitlikle tamamlanmasının akabinde deplasman golü avantajıyla bir üst çeşide yükselmişti.

Manchester United’la 11 kupa kazandı

Futbolculuk mesleğine West Bromwich Albion altyapısında başlayan Bryan Robson, 1981’de Manchester United’a transfer oldu. 13 dönem Manchester takımının formasını giyen Robson, 345 maçta 74 gol kaydederken ikisi Premier Lig 11 şampiyonluk sevinci yaşadı.