Milyarder Yatırımcı, Bu 4 Altcoin’i Övdü: Onlarsa Sıfıra Gidecek!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, bu ayın başlarında iki büyük altcoin çöküşünün ve milyarlarca doların tasfiyesinin akabinde değişen kripto görünümünü yorumluyor ve bu altcoin’leri övüyor.

“LUNA’nın çöküşü sırasında bu altcoin performansıyla dikkat çekti”

Kriptokoin.com
haberlerinde görüşlerine yer verdiğimiz Kevin O’Leary, verdiği yeni bir röportajda, TerraUSD (UST) algoritmik stablecoin ve ona bağlı Terra’nın (LUNA) dramatik çöküşünün, büyüyen bir sanayinin acı verici bir modülü olduğunu söylüyor:


Bence bu aslında kripto piyasası için bir olgunlaşma süreci. Kripto projelerinin iki temel sepeti var. Bunlardan biri, pek spekülatif tokenler ve UST ve LUNA’nın buna muhakkak uyduğunu söyleyebilirsiniz. Beşerler bir stablecoin’in istikrarlı olması gerektiğini anladılar ve bu, onun varlık kıymetinde bir şey tarafınca desteklenmesi gerektiği manasına geldiğinden, stablecoin’ler bağlamında eski meblağlarına geri dönmeleri pek mümkün değil.


Shark Tank yıldızı ondan sonrasında, finansal hizmetler şirketi Circle’ın sahibi olduğu USD Coin’in (USDC) son piyasa çöküşü sırasında öteki kelamda stablecoin’ler üzere sendelemediğini belirtiyor:

USDC’nin bu türlü düzeltme görmediğini not edebilirsiniz. Aslında, nitekim ezilmiş olan öteki algoritmik yahut başka nicel yahut spekülatif stablecoin’lerin bu toplu düzeltmesi periyodunda, USDC ihraç eden şirket Circle, Fidelity’den 200 milyon dolar ve Blackrock’tan 200 milyon dolar toplamayı başardı. Bu, şirket için özsermaye açısından eşi görülmemiş bir şey.


Hangi projeler tepeye çıkacak ve hangileri büsbütün ortadan kalkacak?

Ünlü milyarder, Blockchain dünyasındaki öteki spekülatif nişlerin de, Non Fungible Token’ler (NFT) üzere fiyat düşüşleri gördüğüne dikkat çekiyor:

Bütün spekülatif şeylere sahipsiniz, NFT’ler düzeltti. Kriptonun Las Vegas tarafında kabus üzere bir düzeltme oldu ve bence bu, buğdayı samandan yahut dilerseniz kremayı sütten ayırmaya yardımcı olması açısından epey yeterli.


Kevin O’Leary, uzun vadede kripto varlıklarına olan inancını bir daha teyit ederek, sonuca varıyor. Hangi projelerin tepeye çıkacağını ve hangilerinin büsbütün ortadan kalkacağına dair şunları söylüyor:

Üretkenlik açısından kripto konusunda optimistim. Her vakit şunu söylemişimdir: Bitcoin bir kripto para değil, yazılımdır. Ethereum yazılımı. Solana’nın yazılımı. Helium yazılımı. Polygon yazılımı…Bu projelerden hangisinin kazanacağını bilmiyoruz, fakat tüm önerme, bunları finansal hizmetler için istemenizdir. Hala 10 yıl ortasında kriptonun iktisadın 12. bölümü olacağına inanıyorum, fakat mevcut tüm tokenler var olmayacak.
 
Üst