Oscar Gecesi, Başkan Giani’den Floransalı yapımcı Chiara Tilesi’ye tebrikler

semaver

New member
Oscar gecesi Pazar gecesi Los Angeles’taki Dolby Theatre sahnesinde 16 kemancı tarafından seslendirilen ve yorumlanan “Alkışlar” adlı şarkının performansı seyircide çok fazla duygu ve algılanabilir duygu vardı. Sofia Carson tarafından dünyanın her yerinden kadınlardan oluşan bir koro eşliğinde.

Ve sonra alkış. Floransalı ve “Bir kadın gibi anlat” filminin yapımcısı Chiara Tilesi’ye alkışlar,
Diane Warren’ın yazdığı, Sofia Carson’ın seslendirdiği, Floransa ve Toskana’nın adını uluslararası arenada öne çıkaran “Applause”, en iyi özgün şarkı dalında Oscar’a aday gösterildi.

Çini’nin filminde bir ilahi bulan tüm kadınlara alkış lazım onları alkışlamak. Çünkü Floransalı yapımcının Amerika’da 25 yıldır yaptığı çalışma, kadınlar tarafından yapılmış, kadınlar hakkında kolektif bir film.

Alkışlar Başkan Eugenio Giani’den ve “La Toscana delle Donne” projesini yürüten ve filmin 9 Eylül akşamı ulusal galasında gösterileceğini açıklayan Bölge Kabinesi başkanı Cristina Manetti’den geliyor. Mayıs ayı, “La Toscana delle donne” un Avrupa Günü için düzenlediği ‘etkinlik’ vesilesiyle.

“Törenden sonraki sabah Chiara Tilesi’ye telefonla ulaşan büyük bir duygu – sonunda istediğimizi aldık, değer verdiğimiz kadınlarla ilgili mesaj tüm dünyaya yayıldı. Gösteri salonda büyük bir başarı yakaladı, bu nedenle söylemek istediklerimizin geldiğinin bir işareti. Bu film bir hareketi temsil ediyor ve “Alkış” şarkısı hareketi küresel olarak başlattı. Böylece kazandık. Hep kazanmak istiyoruz ama yaşananlar yetti. Kadınların anlatısını nesneden özne değiştirmek için bu filmi yaptık ve mutluyuz çünkü büyük bir kilometre taşına ulaştık”.

Bölge Başkanı Eugenio Giani, “Gurur ve sevinç” dedi. Dünya. Tilese’nin kadın lehine bir değişim için gerçekten müdahale edebilenlerin oturduğu BM meclisine de sunduğu güçlü bir film”.

Cristina Manetti, “Filmin 9 Mayıs’ta ulusal galasında gösterilmesi bana kadınlara ve Avrupa’ya verebileceğimiz en güzel mesaj gibi görünüyor” diye ekledi. kadın yaratıcılığının geliştirilmesi: bir kadın tarafından tutkuyla ve büyük bir güçle gerçekleştirilen bir çalışma. Birleştiğimizde gücümüzün ne kadar güçlü olduğunun ve filmin tanıklık ettiği şeyin ne kadar önemli olduğunun altını çizen, kadınlar tarafından yapılmış, kadınlar hakkında kolektif bir film olması önemlidir: birlikte başarabiliriz”.

“Bir kadın gibi anlat”, dünyanın dört bir yanından sekiz kadın yönetmenin çektiği yedi kısa filmden oluşan bir film. Çoğu durumda, bölümler gerçek hikayelere dayanmaktadır. Maria Sole Tognazzi’nin yönettiği, Margherita Buy’ın oynadığı, aile içi şiddet mağduru bir kadının cesur bir şekilde evden çıkıp yardım istemesinin gerçek hikayesinden doğdu.

Chiara Tilesi, Spike Lee, Emir Kusturica, Ridley Scott ve John gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin rol aldığı, yine sömürülen ve ırzına geçilen çocukluk üzerine kolektif bir proje olan, yapımcılığını üstlendiği ilk filmi “All the görünmez çocuklar” ile tanınıyor. Woo, başkahramanları arasında Maria Grazia Cucinotta ile.
 
Üst