Peyzaj, bakanlık tarafından “Pratomagno toprakları” ile ödüllendirildi. Roma’daki kapsüller

semaver

New member
Ulusal Peyzaj Ödül töreni vesilesiyle bu sabah Roma’da verilen 7 özel mansiyon arasında “Pratomagno toprakları” projesiyle Toskana Bölgesi yer alıyor. Teşekkür, Kültürel Miras Bakanlığı genel merkezinde (Spadolini odası) yarışan projelerin (145 sunulan ve 73 kabul edilen) resimlendiği, övgülerin (15) ve mansiyonların (10’u 7’si özel) gösterildiği uzun bir tören sırasında verildi. Komisyon, Bakan Gennaro Sangiuliano’nun huzurunda. Altyapı ve yerel yönetimden sorumlu meclis üyesi Stefano Baccelli, şehir planlama müdürü Aldo Ianniello ve kazanan projeyi yaratan Toskana Bölgesi Peyzaj yapısı personeli eşliğinde hazır bulundu.
Özel olarak anılan meclis üyesi Baccelli, “Kaliteli bir teklifte bulunduk” dedi ve örnek alınan çeşitli kurumların ve gerçeklik derneklerinin katılımıyla Pratomagno’nun peyzaj özelliklerini geliştirmeyi amaçlayan, yıllar içinde gelişen bir yolu ileriye taşıyan bir proje. Pratomagno Değerler Beyannamesi, Topluluk Haritaları ve Casentino Ecomuseum tarafından Toskana – meclis üyesini ekledi – Ödül yönetmeliğinde belirtilen dört kriteri, yani sürdürülebilir kalkınma, örnek doğa, halkın katılımı ve farkındalığını iyi yorumlayabilmiştir. . Ve bununla gurur duyuyoruz.” Meclis üyesi ayrıca Başkan Giani adına komisyona, Peyzajın tüm bölgesel yapısına ve ayrıca Bölge ile mutabakat zaptı imzalayan 12 Belediyeye ve iki Belediye Birliğine teşekkür etti.
“Fikir – Baccelli’yi açıkladı – peyzaj planının bir kısıtlama olarak değil, tam olarak bir gelişme fırsatı olarak algılanmasını sağlamak. Toskana’nın peyzajı, farklı manzaraların bir teorisidir ve bu projeler, bu durumda kestane gibi, özellikleri geliştirmek ve geleneksel ekonomileri yenilemek istemektedir; eski yolları ve yolları kurtarın. Bu, Peyzaj Planı ve Peyzaj Projesi olan bu yenilikçi planlama aracı sayesinde uygulanabilen Toskana Bölgesi stratejisinin bir örneğidir”.

Ayrıntılı olarak, kazanan proje, kullanımların ve peyzajların geleneksel tarımsal ormancılığın korunması, yönetimi ve geliştirilmesi ile bir sistem perspektifinden, yine katılımcı süreç aracılığıyla tanımlanan, bölgesel kimlik kaynaklarıyla bağlantılı yavaş meyve veren ana ve yaygın yollar olan Yollar ağına odaklanmaktadır. Kestane ekonomisi gibi geleneksel üretimlerle bağlantılı ekonomilerin yeniden canlandırılması lehine terk edilmeye karşı Pratina di sırtı, topluluk için açık arazi ve buluşma yeri, kestane bahçeleri ve teraslar gibi

Girişim, 2016 yılında kurulan Ulusal Peyzaj Günü vesilesiyle gerçekleştirilir. Ulusal Peyzaj Ödülü dördüncüsüdür ve iki yılda bir verilir.
 
Üst