Prenses Diana’nın saçları niye kısaydı? İşte bilinmeyen gerçek…

Felaket

New member
25 Mar 2021
225
0
1
Prenses Diana’nın kısa ve katlı kesin ikonik saçı, onun hakkında hatırladığımız en kalıcı tarz bilgilerindan biri. Lady Diana’nın ikonik saç modelinin öyküsünü duyanlar şok oldu. Prenses Diana’nın saçları niye kısaydı? işte sorunun cevabı:

Yalnızca yaşadığı periyodu değil başka yılları da kıssasıyla ve söylemiş oldukleriyle etkilemeyi başaran Lady Diana, ‘Ben kurallara nazaran hareket etmiyorum. Beni aklım değil kalbim yönetiyor.’ demişti verdiği bir röportajda. İkonik yıldızın bu açıklaması hayat şekli ve verdiği tarz kararlarıyla bütünleşiyor, ki onu da tarz ikonu ve milyonlarca insanın hayranlıkla hatırladığı bir karakter yapan en değerli özelliği bu. bu biçimdelar birfazlaca bayan daha uzun saçları tercih ederken, Diana kısacık saçları tercih ediyordu. Pekala Prenses Diana’nın saçı niye kısaydı? Merak edilen bu sorunun cevabı haberimizin bilgilerinda.

Prenses Diana

1997 yılında Fransa’nın başşehri Paris’te paparazzilerin aracını kovaladığı sırada geçirdiği trafik kazasında ömrünü kaybeden Prenses Diana’nın ünlü kısa saçlarını yaratan isim Sam Mcknight’tı. 1990’da Vogue’un kapağı için Diana ile birlikte çalışan kuaför Sam McKnight, Diana hakkında “Hemen hepimizi büsbütün rahat hissettirdi. Sizi tüm sinirlerinizden kurtarmak, gülmek ve latife yapmak için olağanüstü bir yolu vardı.” diyor.

Diana ve II. Elizabeth

Fotoğraf çekimi sırasında McKnight, Diana’nın saçını tacının altına sıkıştırdı, bu biçimdece saçları daha kısa göründü. Diana görünüşe o kadar aşık oldu ki McKnight’tan teklifini istedi. Saçını hür bırakmasına müsaade verirse ne tavsiye ederdi? McKnight,”Çok kısa keserdim” dedi. Diana ise “Hemen artık yapmak istiyor musun?” dedi ve daha sonrasında kısa saç tarzı ortaya çıktı. Diana’nın uzun müddet kullandığı kısa saçları, biroldukca genç kız için ilham kaynağı olmuştu.

McKnight, “kuvvetli giyinme ve muhteşem modellerin vaktiydi ve daha kısa, daha keskin saçlara yanlışsız bir hareket vardı. 80’lerin büyük omuz vatkalarından uzaklaşan bir hareket vardı.” dedi.

“80’LERİN YAPAYLIĞINDAN ARINMIŞ”

O andan itibaren McKnight, Diana’nın Afrika ve Orta Doğu’ya yaptığı insani yardım seyahatlerinde ona eşlik eden en beğenilen kuaför oldu. Prens William’ın ve Prens Harry’nin saçını bile kesti.

Herkes üzere McKnight da Prenses Diana’nın vefatının yasını tutuyor. Ölmeden hemilk evvelki senelerda prenses için “80’lerin her türlü yapaylığından arınmış bu şekli geliştirmişti” dedi. McKnight 1990’dan Diana’nın 1997’deki vefatına kadar Kraliyet’in şahsi stilisti oldu.