Ripple CEO’su: Çok Riskli Coinler Var! Sıfıra Gidecekler

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısına katılan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto dünyasında düzenleyici netliğe acil gereksinim hakkında geniş açıklamalar yaptı. Oturumun bir kısmında Garlinghouse, sıfıra gideceklerini söylemesine karşın proje sayısının 20 bine yaklaştığını vurguluyor.

Ripple CEO’su, Japonya ve Singapur’un düzenlemeler konusunda daha ileride olduğunu söylüyor

Ripple şirketi şu anda SEC tarafınca 2013 yılında XRP’nin satışı konusunda açılan bir davaya karışmış durumda. Garlinghouse, hükümetlerin finansal sistemleri denetim ettiği konusunda uyarıyor. Düzenlemelerin yıllar boyunca değişmesinin pek mümkün olmadığını söylüyor. Kripto bölümünde düzenleyici mutlaklığın olmamasıyla ilgili bir soruları yanıtlayan Ripple CEO’su, düzenleyici netliğin çözülmesi gereken bir sorun olduğunu belirterek, ABD’nin kripto kesimi için net kurallar belirlemede geride kaldığını da kelamlarına ekliyor:


ABD’ye dahil olmayın diyorum zira kimilerinin düşmanca ve bilinmeyen olduğu yer burası ve Japonya ve Singapur’da fazlaca daha uygun netlik var ya da global olarak yatırım yapmak için İsviçre’ye gidin, daha fazla netliğe sahip olmak, daha fazla mutlaklık [yeniliği teşvik etmeye] yardımcı olacaktır.


Brad Garlinghouse, dava açılmadan evvel SEC’i birkaç sefer ziyaret ettiğini deklare etti

hem de Ripple’ın idare şurası üyesi olarak da nazaranv yapan Garlinghouse, hayli çeşitli konularda yorum yaptı, bilhassa de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki G20 ülkelerine karşı mevcut düzenleme durumuna değindi. Konuşmanın ilerleyen saatlerinde Garlinghouse, şahsi olarak SEC ofisine “dava açma sonucuna kadar geçen senelerda dört yahut beş kez” gittiğini deklare etti ve XRP’nin yasal olarak sınıflandırılmış güvenlik olması gerektiğini belirttiğini söylemiş oldu.

Bedeli sonunda sıfıra gidecek altcoin’lere gelince, Garlinghouse, bu açıklamaları yaptığı devirde piyasada 2 bine yakın altcoin olduğunu, lakin şu anda bu sayısının 19 bine ulaştığını söylüyor. Kendisine göre bu projelerin %99’u sıfıra gidecek. Yalnızca gerçek dünyaya temas eden altcoin projeleri ve şirketler hatta kalacak. Bu hususta XRP’yi örnek veren Garlinghouse, token’in hudut ötesi ödemeleri kolaylaştırıldığını ve sıkıntıları ortadan kaldırdığını söylüyor.


Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçtiğimiz günlerde SEC Lideri Gary Gensler, SEC’in büyük kripto para uygulama planlarından bahsetti. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
 
Üst