Roketleyenler: Bu 10 Göğüs, Web3 ve Metaverse Coin Fırladı!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz 24 saat boyunca Bitcoin (BTC) ve başka büyük altcoin projeleri düşüş yaşıyor olsa da metaverse, göğüs ve web3 coin projelerinden yükseliş yaşayanlar oldu. İşte 24 saatlik vakit diliminde en epeyce paha kazananlar…

Beş metaverse coin bedel kazandı

Öncelikle metaverse alanında yüzde 100’e yakın bir yükseliş yaşayan kripto para dikkatleri üzerine çekti. GameX (GMX), son 24 saatte yüzde 97.5’lik bir yükseliş yaşayarak 0.00015 dolara çıktı. Akabinde gelen ChainCade (CHAINCADE) yüzde 72 bedel kazanırken Cappasity (CAPP) yüzde 28.7 yükseldi. Cappasity, geçtiğimiz gün Tata Consultancy Services COIN Business Accelerator programının bir parçası olduğunun haberini verdi. Ariva (ARV) yüzde 16.8, PlayNity (PLY) yüzde 14.2 oranında kıymet kazandı.


Sadece iki göğüs coin yükseldi

Göğüs coin’ler ise, öteki günlerden farklı olarak, daha az yükseliş yaşadı. En epeyce bedel kazanan göğüs coin yüzde 59.8 ile LiteDoge (LDOGE) oldu. Akabinde yüzde 21.4 ile JejuDoge (JEJUDOGE) geldi. JejuDoge, Güney Kore merkezli bir coin’dir ve 12 Mayıs 2021’de yayınlanmıştır. LiteDoge (LDOGE) ise, açık kaynaklı bir eşler ortası kripto para ünitesidir ve 2015 yılında Bitcoin ağından fork’lanmıştır. LiteDoge, Paso Robles, California’dan Shawn Macgregor tarafınca yaratılmıştır.


Web3 alanında da yükseliş görüldü

Web3 coin’lere bakıldığında ise yüzde 23.32 ile DODO (DODO), yüzde 16.7 ile DeepBrain Chain (DBC) ve yüzde 8.79 ile Litentry (LIT) geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DODO, eşsiz proaktif piyasa yapan (PMM) algoritması, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılardan (AMM) daha güzel likidite ve fiyat istikrarı sunmayı amaçlayan bir DeFi protokolü ve on chain likidite sağlayıcısıdır.


Öte yandan DeepBrain Chain, Blockchain teknolojisine dayalı sonsuz ölçeklenebilir, dağıtılmış yüksek performanslı bir bilgi süreç ağı oluşturma ve 5G+AI çağında en kıymetli altyapı olma vizyonuyla Kasım 2017’de kuruldu. Litentry ise Blockchain ile kullanıcı merkezli bir ağ lehine borsa desteklemeye yardımcı olan bir data idaresi altyapısıdır.
 
Üst