Sergi “Christian Balzano. Out of the world”, kataloğun sunumunda Giani

semaver

New member
Yarın, 10 Mart Cuma günü saat 17’de, Floransa’da, Palazzo Strozzi Sacrati’nin bölge konseyinin genel merkezinde, Toskana başkanı Eugenio Giani selamlarıyla “Christian Balzano” sergisinin kataloğunun sunumuna katılacak. 12 Mart’a kadar Palazzo Medici Riccardi’de ziyaret edilebilecek Out of the world” sergisi.

Floransa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Letizia Perini, kitabın editörü Marco Tonelli, Palazzo Medici Riccardi Bilimsel Direktörü Valentina Zucchi, Yeni Rossana Vakfı Direktörü Sara Taglialagamba ve Skira Editörü Alessandro Bonfanti Carlo Pedretti’nin konuşmaları, Roberto Milani, Casa d’Arte Lorenzo ve sanatçı Christian Balzano.

Toplantının moderatörlüğünü gazeteci ve sanat eleştirmeni Riccardo Ferrucci üstleniyor.

“Bu Dünyanın Dışında” sergi projesi, gezegenin şu anki durumu hakkında sorular sormayı ve her şeyden önce şu temel soruyu sormayı amaçlıyor: “Bir yerin, bir topluluğun tarihsel ve kültürel kimliği tamamen farklı kimliklere sahip diğer insanlarla bir arada yaşamaktan dolayı üzgün ve değişmiş?”.

Christian Balzano, 1969 yılında yaşadığı ve çalıştığı Livorno’da doğdu. İtalya’da ve yurtdışında çok sayıda başarılı sergi yarattı.
 
Üst