Tecrübeli teknik adamdan Güneş’e: “Türkiye’yi ikna etmeli”

Hasan

New member
25 Mar 2021
186
0
0
AJANSSPOR-HABER

Türkiye’de en tecrübeli teknik yöneticilerden biri olan Yücel İldiz, futbol gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin EURO 2020 performansının hayal kırıklığı olduğunu söz eden İldiz, Şenol Güneş’in Türkiye’yi ikna edecek, doyurucu bir açıklama yapması gerektiğini söz etti.

Radyospor’da Sporun Merkezi programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Yücel İldiz’in açıklamaları şöyle:

“bu biçimde durumlarda fatura teknik adama kesilir”

birinci vakit içinderda A Ulusal Futbol Takımı’nun EURO 2020’deki performansını pahalandıran Yücel İldiz, “Hem kadro tıpkı vakitte kişisel olarak beklentilerin altında kaldık. Yurt haricinde ve yurt ortasında oynayan biroldukça kıymetli oyuncumuz var. Fakat; birlikte hareket etme olgusu ve oyuna olan isyanı bakılırsamedik. Futbolcularımız formsuzdu. Alışılmış bu çöküşü yalnızca futbolcuların performansı üstünden anlatamayız. Şenol Güneş, sorumluluğu üstüne aldı. bu biçimde durumlarda genelde fatura teknik yöneticiye kesilir” diye konuştu.

“Şenol Güneş formsuz, doyurucu bir açıklama yapmadı”

Şenol Güneş ile Dünya Kupası yolunda uğraş verilmesinin bir risk olup olmadığı sorusuna ise Yücel İldiz, “Şenol Güneş, kendisi de inşallah final oynarız üzere bir açıklama yaptı. Bu ulusal kadro uygun bir ulusal grup. Yani bu hayali kurduran ve EURO 2020’ye katılan bir ulusal ekip. Lakin; Şenol Güneş de formsuz. Ben bu biçimde düşünüyorum. Şenol Güneş açıklama yaptı lakin ben doyurucu bir açıklama yaptığını düşünmüyorum” sözlerini kullandı.

Yeni dönemde Yücel İldiz vazife alacak mı?

Öte yandan Yücel İldiz, meslek planlaması hakkında da konuştu. Tecrübeli teknik adam, kimi ekiplerden teklifler olduğunu fakat; kendi yapısına ve planlamasına uygun bir ekipte bakılırsav yapmayı düşündüğünü lisana getirdi. İldiz, “Beni tanıyanlar bilir. Gayeye oynayan, bir planı olan ekiplerde yer almayı düşünüyorum. Yeni dönemde da elbette çalışmak istiyorum. Uygun bir kulüp olursa yeşil alanlarda olmaya devam etmek istiyorum” dedi.