Terra CEO’su Do Kwon, Yeni Kurtarma Planını Paylaştı

Shib

New member
Terra CEO’su Do Kwon, Yeni Kurtarma Planını Paylaştı Terra CEO’su Do Kwon, sessizliğini bozdu ve Terra’nın web sitesi üzerinden yeni kurtarma planını paylaştı.

Kwon, yaptığı açıklamada, LUNA ve UST’nin kıymetinin neredeyse sıfıra ulaştığını ve büyük bir itimat kaybettiğini söylemiş oldu.

Kwon, Terra ekosisteminin ve topluluğunun korunmasının büyük kıymet taşıdığını belirterek, Terra topluluğunun, topluluğu ve geliştirici ekosistemini korumak için zinciri bir daha oluşturması gerektiğini vurguladı.

Teklifin belirttiği üzere, ekosistemi bir daha başlatma, çeşitli topluluk paydaşları içinde dağıtılacak 1 milyar token yaratacak. LUNA ve UST içindeki ilgi sebebiyle LUNA tokenlarının denetimden çıkan enflasyonu ve Terra tabanlı varlıkların piyasa fiyatındaki çöküş göz önüne alındığında, bu biçimde bir yaklaşım gerekli olacak.

Kwon, “UST, Terra’nın geçen yılki büyüme öyküsünün merkezi anlatısı olsa da, Terra ekosistemi ve topluluğu, korunmaya kıymet olan şeydir” dedi.

Kwon’un önerdiği plan, tokenlerin %40’ının UST’nin sabitlenmesindilk evvel Luna sahiplerine, %40’ının ise yeni ağ yükseltmesi sırasında orantılı olarak UST sahiplerine gitmesini gerektiriyor. Zincir durmadan evvelki LUNA sahiplerine %10 ve gelecekteki gelişimi finanse etmek için de Topluluk havuzuna da %10 gitmesi gerekiyor.


“Terra’nın büyümeye devam etmesi ve blok alanını bir daha bedelli hale getirmesi için topluluğa gereksinimi var. Bunu yapmanın tek yolu, akın başlamadan evvel token sahiplerinin, en sadık topluluk üyelerinin ve geliştiricilerin bedel sağlamaya devam etmek için bağlı kalmalarını sağlamaktır.

Sıkıntı bir istikrar kelam konusu ve pahası ağ ortasında bir daha dağıtmanın kolay bir yolu yok. Lakin ekosistemin hayatta kalması için kıymetin dağıtılması gerekiyor lakin mevcut durumda mümkün değil”
 
Üst