XIV Palio della Costa Etrusca, 23 Nisan’da Bibbona’da düzenleniyor

semaver

New member
Başkan Giani, solunda Belediye Başkanı Fedeli ve sağında Roberto Saggini

XIV Palio della Costa Etrusca, 23 Nisan Pazar günü Bibbona’da gerçekleşecek. Etkinlik Floransa’da Toskana Bölgesi başkanı Eugenio Giani ve Bibbona belediye başkanı Massimo Fedeli tarafından Palio della Costa Etrusca organizasyon komitesi başkanı Roberto Saggini ile birlikte sunuldu.

Bu, kendi türünde benzersiz bir olaydır: İtalya’da deniz kıyısında gerçekleşen tek eyersiz yarıştır.

Başkan Eugenio Giani, “Çok önemsediğim bir etkinlik,” dedi – şu anda on dördüncüsü düzenlenen, ancak bu yıl Bibbona’da belediye yönetimi tarafından yapılan mükemmel bir iş, Palio ile birlikte çalışan olağanüstü organizatörler tarafından yapılan geleneksel bir etkinlik. della Costa Etrusca, en iyi jokeyleri ve en iyi atları Toskana’daki bir karşılaşmaya getiriyor. Toskana’da Fucecchio’dan Castel del Piano’ya, Bientina’dan Buti’ye kadar bir Palios halkı yaratan bir dizi olayın ne kadar olduğunu biliyoruz ama daha birçok örnek sayabilirim. Farklı tipolojilerle oluşturulmuş ama tarihi, kültürü, bölgeyi kutsayan bir tür devre. Bibbona’daki bu etkinliğin büyük bir başarı olacağına ve sadece Bibbona için değil tüm Toskana için bir kutlama olacağına inanıyorum” dedi.

Bibbona belediye başkanı Massimo Fedeli, “Hemen katıldık” dedi ve belediyemizde ulusal öneme sahip bir etkinlik düzenleme zorluğuyla karşı karşıyayız. Ve bence üç yıllık bir aradan sonra bölgemizde kökleşmiş ve turizm sezonumuzu en iyi şekilde açacak bir etkinliği yeniden canlandırmak önemli.”

Palio Costa Etrusca’nın patronu Roberto Saggini, “Palio di Siena’nın en güçlü ve en çok ödül alan jokeylerinin inanılmaz derecede düşündürücü bir senaryoda birbirleriyle mücadele edecekleri bu etkinlik için her şey hazır” dedi. birinci turist, bu etkinliği daha da muhteşem kılacak etkinliklerle: ilk kez kadın ve erkeklerin birlikte katıldığı quintana’ya ve Palio’nun düz çizgisinde kahramanlar olarak çocuklarla midilli yarışının yeniliğine sahip olacağız. Livorno katılacak. Cesur bir belediye başkanına ve etkinliğin başarısında işbirliği yapan herkese teşekkürler”.

Pist, Marina di Bibbona Kalesi’nden başlayan yaklaşık 750 metrelik bir parkurdur: Palistik panoramada en iyi melezler arasında yer alan 32 at tarafından temsil edilen ve en çok ödül alan jokeylerin bindiği 8 Belediye birbiriyle yarışacak.

Yarış 23 Pazar günü saat 14.30’da başlayacak: Pilleri midilli yarışı ve Amazon yarışı takip edecek.

18 yaşında final. Ancak Palio Pazar günü bitmeyecek.

20 Nisan’dan itibaren “The Palio” filminin gösterimiyle birlikte bir dizi yan etkinlik planlanıyor. 21 Nisan talk-show’unda “Efsaneler” ve bir “YILDIZ”, Palio ve şampiyonların hikayeleri, Aceto (Palio Kralı) olarak bilinen Andrea Degortes, Bastiano olarak bilinen Silvano Vigni (Birden çok kazanan) Palio), GP Minnucci (Varenne Sürücüsü) ve Sara Cafarelli tarafından boyanmış “Cencio”nun sunumu. Palio’nun sanatçı yazarının kişisel sergisi 21-25 Nisan tarihleri arasında Kale’de açık olacak. Quintana, aynı pistte karışık çiftler halinde muhteşem bir yarıştan önceki gün.

Palio della Costa Etrusca dışındaki tüm etkinliklere giriş ücretsizdir.

Bilgi için www.paliodellacostaetrusca.com
 
Üst