Yarın Bitcoin İçin Kıymetli Gün: Büyük Haber Duyuruldu!

kunteper

Member
El Salvador lideri Nayib Bukele, yakın vakitte bir tweet attı ve 44 ülkenin Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere çeşitli hususlar üzerine tartışmak için yarın El Salvador’da toplanacağını söylemiş oldu. İşte detaylar…

Bukele, Bitcoin ile ilgili bir toplantı gerçekleştirecek.

El Salvador’un Lideri Bukele, “Yarın, 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesi (44 ülke), finansal içerme, dijital iktisat, bankasız bankacılık, Bitcoin’in piyasaya sürülmesi ve ülkemizdeki faydalarını görüşmek üzere El Salvador’da bir ortaya gelecek” dedi. Bu merkez bankaları ve yetkilileri, evvela Nijerya, Mısır, Nepal, Pakistan, Bangladeş, Kenya, Uganda, Ruanda, Paraguay, Angola, Gine ve Madagaskar dahil olmak üzere gelişmekte olan ülkelerdendir.


Cumhurbaşkanı, takip eden tweet’lerde, São Tome, Paraguay, Angola, Gana, Namibya, Uganda, Gine Cumhuriyeti, Madagaskar, Haiti, Burundi, Eswatini, Ürdün, Gambiya, Honduras, Madagaskar ve Maldivler’in para otoritesi katılacaklar içinde. Bukele’nin tweetleri, “Bitcoin Beach” isimli Twitter hesabının birkaç ülkenin El Salvador’a uçtuğunu söylemesinden bir gün daha sonra geldi ve toplantıyı resmen onayladı. Bitcoin Beach hesabı, Twitter biyografisinde kendisini dünyanın birinci Bitcoin ulusuna yardım eden küçük topluluk” olarak tanımlıyor.

Biroldukça Asya, Afrika ve Güney Amerika ülkesi, toplantıya katılıyor

Bukele; Ruanda, Nepal, Sacco Dernekleri Düzenleme Kurumu (SASRA), Kenya, Pakistan Devlet Bankası, Kosta Rika Mali Kuruluşları Genel Müdürlüğü, Ekvador Halk ve Dayanışma İktisadının Yönetimi ve Merkez El Salvador Bankası’nın da toplantıya katılacağını aktardı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere El Salvador, geçen Eylül ayında Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul eden birinci ülke oldu. Ayrıyeten bugüne kadar 2.000’den çok Bitcoin (cari fiyatlarla 60 milyon doların üzerinde) biriktirdi ve bunları kripto para ünitesini bilançosunda tutuyor.


Lider Bukele’nin resmi duyurusundan kısa bir süre daha sonra, Bitcoin Beach, görünüşe bakılırsa Bitcoin’i (BTC) benimseyen ve Pazartesi günkü toplantıya katılan ülkelerin bulunduğu bir dünya haritasını tweetledi ve “Muhtemelen hiç bir şey” dedi. Bitcoin Beach’in paylaştığı görseli aşağıdaki üzere bakılırsabilirsiniz:


Yatırım Tavsiyesi Değildir.
 
Üst