Yatırımcılar niye Bu Altcoin’i Almak İçin Çabuk Ediyor?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Klâsik olarak taban avcılarının aradığı düzeylere ulaşan Ripple (XRP) fiyatı, simetrik bir üçgen ortasında süreç nazaranmeye devam ederken %70’lik artışa işaret ediyor olabilir. Analist Akash Girimath, üçgen formasyonun taban düzeyine yaklaşan altcoin fiyatının yatırımcıların ilgisini çekebileceğini düşünüyor.

XRP fiyatı bükülme noktasında

XRP (XRP) fiyatı simetrik bir üçgenin alt trend çizgisi etrafında süreç görüyor. Fiyatı üçgenin üst trend çizgisi olan 0,926 doların üzerinde kapanabilirse, analiste bakılırsa eşit yükseklerin üzerinde bir likidite ve 1,575 dolarda öngörülen maksada yeni bir yükseliş trendi beklenebilir. hem de RSI simetrik üçgen sıçramayı (RSI) destekliyor. Aşağıdaki grafikte sarı aralıktan (30-36) sıçrayan bir fiyat geçmişi görülmektedir. RSI, simetrik üçgenin alt trend çizgilerinin son iki yine testinde bu alana dokundu.


Mevcut düşüş, RSI’yı lokal düşük düzeyine epey yaklaştırarak bir yükseliş trendi gösteriyor. Yani iki istikamette de bariz bir ivme beklenebilir.

Altcoin simetrik üçgenin tabanına yönelirken, RSI lokal tabana vurarak satıcıları kilitliyor

RSI sarı alanı bir daha test ettiğinde bir yükseliş sapması oluşur. Bu gelişme çoklukla üst tarafta sonuçlanır. Analist Akash Girimath’a göre yatırımcılar, atılımdan daha sonra %70 yahut mevcut konumdan yaklaşık %140 – 0.648 dolar hedefleyebilirler. 365 günlük Piyasa Kıymetinden Gerçekleşen Bedele (MVRV) modeli, XRP’nin optimist iddiasını destekliyor. Kriptokoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz bu istatistik, geçen yıl boyunca XRP yatırımcılarının ortalama kârını/zararını ölçüyor.


XRP için 365 günlük MVRV yaklaşık -%27 ve evvelki iki yıla ilişkin bilgiler, lokal bir taban noktasının kabaca -%30’da gerçekleştiğini ve bir trendin bilakis dönebileceğini düşündürüyor. XRP fiyatı şu anda çok olumlu olsa da, bir tuzak ferdî yatırımcıların satış yapmasına niye olarak daha büyük bir düşüşe niye olabilir. XRP için yükseliş tezinin kilidini açmak, analiste bakılırsa 18 Temmuz’un en düşük düzeyi 0,515 dolardan kapanan üç günlük bir mum çubuğu gerektiriyor. Bu durumda, Ripple 0,444 dolar takviye düzeyine ulaşana kadar düşmeye devam edebilir.
 
Üst