AMD Ryzen 6000 APU’dan Berbat Haber Geldi: Ertelenebilir!

A

admin

Guest
Silikon tabanlı biroldukça şey üzere, yeni DDR5 bellek standardı da global çip külfetinin kurbanı oldu. Krizin bir kararı olarak eBay üzere satış kanallarında stok problemi olan mamüllerin meblağları fırlarken, markalar bu sorunu aşmak için Alder Lake anakartları için DDR5 – DDR4 adaptörü üzere farklı eserleri de kullanıcılara sunmak zorunda kalıyor. AMD de bu yüksek fiyatlar karşısında kendi için en uygun seçenek olarak Ryzen 6000 APU‘larını erteleyebileceğini konusunda bir paylaşımda bulundu.

AMD’nin Kurumsal Lider Yardımcısı ve Müşteri Kanalı Kısmı Genel Müdürü, Tom’s Hardware’e verdiği röportajda, “Üzerinde fazlacaça düşündüğümüz dinamiklerden biri AM5 ekosisteminin nasıl ve ne vakit tanıtılacağı ve DDR5 arzının yanı sıra DDR5 belleğin fiyatlandırmasının olgun ve son kullanıcı için basitçe erişilebilir bir şey olduğundan emin olmaktır,” derken, bunun sonucunda erteleme gelebilir.

AMD’den bu mevzuda resmi bir açıklama çabucak hemen yok. Önümüzdeki günlerde muhakkak olacaktır.
 

Kripto Para Piyasası

Hakkımızda

  • coinciforum.com Kripto paralarla ilgili haberler, paylaşımlar ve tartışmalar için en iyi topluluk platformuna katılın. Kripto dünyasını birlikte keşfedelim!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü