Bilgisayarı “Öldüren” Manyetik USB Kablo Geliştirildi! Pekala Ne İşe Yarıyor?

  • Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Virüslere karşı muhafaza sağlamak için anti virüs muhafaza yazılımı ve çevrimiçi gizliliğinizi korumak için bir VPN kullanabilirsiniz, lakin, aygıtlarınızı fizikî hücumlara karşı korumak epey daha güç olabilir. Bu alanda da güvenliği sağlamayı hedefleyen BusKill isimli bir proje, dizüstü bilgisayarını muhafaza altına alan özel bir USB manyetik ayrılabilir kablo üretti.

Bir oburu aygıtınızı bulunduğu yerden alıp gdolayırse, BusKill’in özel USB kablosunun manyetik kontakları kesiliyor ve bilgisayar otomatik olarak kilitleniyor. Bu tıp bir güvenlik tedbiri, ortalama bir kullanıcıdan gazetecilere, siyasetçilere ve daha fazlasına kadar hizmet edebiliyor. Risk altındaki şahıslar, aygıtlarının ve bilgilerinin yanlış ellere geçmesini önlemek için bu eseri kullanabilir.

BusKill’in yaratıcıları iki yıldan fazla bir müddetdir bu proje üzerinde çalışmakta olduklarını deklare etti. Birinci sürüm, donanıma sahip her insanın kaynak kodunu derlemesine müsaade veren bir kendin yap projesi olarak geliştirildi, fakat şimdiye kadar yalnızca Linux’ta çalışıyordu. Artık artık macOS, Windows ve Linux işletim sistemlerini destekliyor. Kablo, 59 dolara satılıyor.