Çok Sayıda Kullanıcısı Olan Ücretsiz Antivirüs Yazılımı İçin Yolun Sonu Geldi

  • Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Bilgisayarları en yeni tehditlere ve virüslere karşı korumak kolay bir iş değil; bilhassa de artık çevrimiçi ortamda daha fazla vakit geçirdiğimiz bir vakitte… Yapılması gereken birinci iş ise, gerçek antivirüs yazılımını kullanmak.

Bu yazılım fiyatlı olabileceği üzere, fiyatsız bir seçenek de olabilir. Bitdefender da, kullanıcıların bilgisayarlarını muhafazalarına yardımcı olmak için bir dizi fiyatlı antivirüs tahliline ve Bitdefender Antivirus Free Edition isimli fiyatsız bir sürüme sahip. Lakin artık, şirketin müşterilerine gönderdiği bir e-postada, fiyatsız antivirüs dayanağının yakında sonlandıracağı açıklanıyor.

E-postada Bitdefender, güvenlik sanayisindeki büyük değişikliklerin eser geliştirme planlarının birçoklarını altüst ettiğini ve ne yazık ki Bitdefender Antivirus Free Edition’ın bu değişikliklerin bir kurbanı olduğunu söylüyor.

1 Ocak 2022‘den itibaren Bitdefender Antivirus Free Edition, resmi olarak durdurulacak ve artık kullanılamayacak. Bitdefender, fiyatsız antivirüs programını durdursa da, gelecek yıl 30 Haziran’a kadar eser için teknik dayanak sunmaya devam edecek. Bu, müşterilerine aygıtlarını korumak için alternatif bir antivirüs tahlili kurmak için ziyadesiyle kâfi vakit sağlayacaktır.

Bitdefender’ın antivirüs muhafazasını kullanmaya devam etmek isteyenler için şirket, fiyatsız kullanıcılarının aboneliklerini Bitdefender Total Security‘ye yükselteceği bir promosyon da sunuyor. Olağanda yazılıma bir yıllık abonelik 69,99 Euro fiyatında olsa da, Free Edition kullanıcılarına 8,98 Euro karşılığında 5 aygıt / 1 yıllık abonelik teklif ediliyor. Lakin bu teklif sırf fiyatsız sürüm kullanıcıları için geçerli ve 31 Aralık’a kadar devam edecek.