Epson, Üretimde Yeraltı Kaynağı Kullanmayacak

A

admin

Guest
Küresel teknoloji başkanı Epson, Yıllık Sürdürülebilirlik Raporu’nu deklare etti. Rapora nazaran Epson, 2023 yılında faaliyetlerinde yüzde 100 yenilenebilir güce geçmeyi hedefliyor. 2050 yılına kadar ise faaliyetlerinin hiç birinde yeraltı fosil kaynakları kullanılmayacak.

Raporda Epson’un kendi dönüşümüne yaptığı yatırımın ötesinde, her müşterinin sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmasına yardımcı olacak ısısız teknolojiler üzere inovasyonların detaylarına da yer verildi. Epson, 2030 yılına kadar 1,5°C senaryosu uyarınca toplam emisyonları azaltmayı hedeflerken, 2050’de karbon negatif ve sıfır yeraltı kaynağı kullanmasını hedefliyor. Epson, eser ve hizmetlerle tedarik zincirlerinin çevresel tesirlerini azaltırken, döngüsel bir iktisatta sürdürülebilirliği sağlayacak.

Birinci sefer 2008’de duyurdu

2008 yılında Epson, 2050 yılına kadar çevresel maksatların bir tabiri olarak Çevresel Vizyon 2050’yi oluşturmuştu. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Gayelerini (SDG’ler) kabul etmesi ve Paris Mutabakatı’nın karbonsuzlaştırmaya hakikat bir rota çizmesiyle, Epson, 2018’de etraf vizyonunu revize etti.

Şirket Mart 2021’de vizyonunu revize ederek karbondan arındırma ve kaynak geri dönüşümü üzere değerli toplumsal meseleleri ele alma konusundaki kuvvetli kararlılığını yansıtan makul maksatlar belirledi.

Kaynakları tekrar yeniden kullanıyor

Epson, doğal zenginliklerin kullanım formunu kıymetli ölçüde değiştirecek. 2025 yılına kadar emisyonlarını yüzde 44’e varan oranda azaltmayı planlayan marka, 2050 yılından itibaren yeraltı kaynaklarını kullanmayacak. Şirket, daha evvel çıkarılan yeraltı kaynaklarını mevcut yer üstü kaynakları olarak kullanacak. Epson ekosistem sermayesinin, akla yatkın kullanılırsa yenilenebilir ve tükenmez olduğunu düşünüyor. Doğal dünyada güneş gücü kullanılan tek güç kaynağı ve tüm hususlar atık üretmeden dolaşıyor. Epson tabiattan öğrenmeye, atık üretmekten kaçınmaya ve ticari faaliyetlerinde kaynakları tekrar yine kullanmaya çalışıyor.

Yüzde 100 geri dönüştürülen kaynaklar

National Geographic ile iş birliği


Sürdürülebilirlik Raporu, Epson’un müşteri odaklı ve sürdürülebilirlik odaklı inovasyonlarını ayrıntılandırıyor, Örneğin, ısısız yazıcıları güç tüketimini ve karbondioksit emisyonlarını % 83’e varan oranda azaltıyor. Bu teknolojilerin tüm Avrupa’da benimsenmesi, yıllık güç kullanmasında 1 milyar kW/sa ve karbondioksit emisyonlarında 410.000 ton azalma sağlıyor. Epson’un ısısız teknolojileri, National Geographic ile tahlil iştirakine ve kuruluşun kutuplardaki donmuş biçimdeki toprak katmanının çözülmesini ve buna eşlik eden metan emisyonlarındaki artışı aksine çevirmeye yönelik eforlarına ilham kaynağı oluyor.

Epson CEO’su Yasunori Ogawa raporda şunları tabir ediyor: “İnsanlar her vakit zenginleşmeyi aradılar lakin odak noktası maddi ve ekonomik zenginlikti. Bu zenginlik dileği,

çevresel meselelere katkıda bulundu. İleriye dönük olarak, yalnızca kendimizi değil, dünyanın geri kalanını ve bir bütün olarak global çevreyi zenginleştirmek gerekiyor. Sürdürülebilirlik bunu başarmak için temel bir muhtaçlık. Epson olarak gayelerimizi revize ettik ve buna ulaşmak için vizyon belirledik. Epson’lar eşsiz Micro Piezo inkjet teknolojisi ile çevresel tesirlerin azaltılmasına yardımcı oluyor. Ayrıyeten tüm faaliyetlerimizde çevresel hareketlerimizi hızlandıracağız. Müşterilerimiz ve ortaklarımızla bir arada çalışarak uğraşlarımızı daha da hızlandıracak ve sürdürülebilirliğin sağlanmasına ve toplulukların zenginleşmesine katkıda bulunacağız.”
 

Kripto Para Piyasası

Hakkımızda

  • coinciforum.com Kripto paralarla ilgili haberler, paylaşımlar ve tartışmalar için en iyi topluluk platformuna katılın. Kripto dünyasını birlikte keşfedelim!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü