Faroe Adaları Teknik Yöneticisi Hakan Ericson Açıklama Yaptı

Hasan

New member
25 Mar 2021
186
0
0
Faroe Adaları, UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme altıncı ve son maçında yarın A Ulusal Kadro’yu konuk edecek. Faroe Adaları Ulusal Kadrosu’nun Teknik Yöneticisi Hakan Ericson, Torsvollur Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına orta saha oyuncularından Jakup Biskopsto Andreasen ile katıldı. Ericson, Türkiye karşısında güzel bir sonuç almak istediklerini söylemiş oldu.

“Türkiye bize epey daha büyük bir baskı yapacaktır”

Ericson, yarın kendilerini şiddetli bir maçın beklediğini belirterek, “Son maçımızda Litvanya ile deplasmanda birliktee kalarak âlâ bir sonuç aldığımızı düşünüyoruz. Sonuçtan mutluyuz lakin memnun değiliz, kazanmak isterdik. Artık bir maçımız kaldı. Yarın maçta Türkiye, Litvanya’ya bakılırsa bize epeyce daha büyük bir baskı yapacaktır, bu niçinle güzel defans yapmalıyız. Yarınki maçı sabırsızlıkla bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

“Türkiye’nin defansta badireleri olduğunu biliyoruz”

Faroe Adaları Teknik Yöneticisi, Türkiye’nin Lüksemburg ile 3-3 birliktee kaldığı maçın sorulması üzerine ise, “Sonuca biraz şaşırdık lakin bu beklenebilir bir sonuçtu. Lüksemburg hayli uygun bir kadro. Türkiye’nin gücü fazlaca daha fazla lakin şu anda defansta sorunları olduğunu biliyoruz. Bu eksiklerinden biz de yaralanmayı düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“5-3-2’ye döndüm lakin bu düzgün bir karar değildi”

Türkiye’de 4-0 kaybettikleri maçta, hayli yeterli bir atmosfer olduğunun altını çizen Hakan Ericson, “Türkiye’de epey âlâ bir atmosfer vardı. 38. dakikaya kadar 0-0’dı. Birinci yarı 2-0 geride bitirdik. Formasyon değiştirdim, 5-3-2’ye döndüm fakat bu düzgün bir karar değildi. Fark daha fazla da olabilirdi, formasyon değişikliğini yapmasam daha âlâ olabilirdi.” formunda konuştu.

Andreasen: “Tüm gücümüzü ortaya koymak istiyoruz”

Jakup Biskopsto Andreasen de Litvanya ile birliktee kalarak düzgün bir sonuç aldıklarını aktararak, “Türkiye maçı için hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm gücümüzü ortaya koymak istiyoruz, kendi alanımızda taraftarımız da bizi destekleyecek. Yarınki maç umarım hoş geçer.” sözlerini kullandı.

“Eksiklerin yerlerini doldurabilecek fazlaca güzel isimler var”

Andreasen, Türkiye’nin savunmadaki sakat oyuncularıyla ilgili gelen bir soruyu ise, “Türkiye’nin epeyce fazla kaliteli oyuncusu var. Eksiklerin Türkiye için hayli bir şey fark edeceğini düşünmüyorum. Yerlerini doldurabilecek epeyce uygun isimler var.” biçiminde yanıtladı.