HP Seçkine Dragonfly G2 İncelemesi

A

admin

Guest
HP’nin Seçkine Dragonfly serisi, x360 dokunmatik dizüstü bilgisayar konseptinin bir kesimi olarak geçtiğimiz yıl yeni modelleriyle karşımıza çıkmıştı. Kompakt ölçülerde esnek bir çalışma formu vadeden, dizaynıyla çok şık, performansıyla ise çok şad edici bir platform olarak tanınan Seçkine Dragonfly serisi, elimizde yeni modeli G2 ile yer alıyor. Tam model ismi ise 336G8EA. Bu model numarası kıymetli, çünkü modelden modele göre konfigürasyon değişikliği yaşanabiliyor.


İncelemeye evvela dizayndan başlayalım, çünkü bu laptop’ın tasarımı, kullanım biçimini direkt olarak etkileyen bir faktör oluyor. 13.3 inç boyutunda bir ekranla gelen Seçkine Dragonfly G2, bu biçimdece ziyadesiyle kompakt yapıda bir dizüstü bilgisayar. Ekran, laptop’ın yalnızca boyutunu belirlemiyor, beraberinde kullanım haline de tesir ediyor, çünkü ekran dokunmatik ve bununla birlikte kendi etrafında dönebilir yapıda tasarlanmış. bu biçimdece bu laptop’ı tablet üzere kullanabileceğiniz üzere, stant ve çadır üzere farklı biçimlerde de kullanabiliyorsunuz. Bu da size çalışma vakit içinderında olduğu kadar dinlence vakit içinderında da esnek ve konforlu bir kullanım imkanı tanıyor.

Kompakt boyutlarına ek olarak laptop’ın yalnızca 1 kilogramlık yüküyle ziyadesiyle yavaşça yapıda tasarlandığını da söyleyelim. bu biçimdece taşınabilir ortamlarda rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz laptop, dizaynıyla gözer çok hoş geliyor, dışarıdan bakıldığında şık görünüyor. Art kapak yüzeyinde dikkat cazibeli “hp” logosu laptop’a hoş bir hava katarken, kenarlarda yer alan irtibatlar da genişletilebilirlik imkanı tanıyor. İrtibatlar içinde USB Type-C’den Thunderbolt’a, HDMI 2.0b’den tam boyutlu SuperSpeed USB portuna kadar seçenek yer alırken, laptop’ın hoparlörleri de Bang&Olufsen imzasıyla geliyor. bu biçimdece laptop’ın müzikal performansından da mutlu kalıyorsunuz.


Laptop’ın ekranı sahiden de hoş bir manzara sunuyor. 1000 nite kadar parlaklık imkanı tanıması bir yana, ekran kenar çerçevelerinin de özellikle ince tutulmuş olması hoş ayrıntılar. Parlak, renkli ve keskin detaylara sahip manzara sunabilen ekranın tahminen de beğenmediğimiz tek yanı ekran kontrastı diyebiliriz. Bu ortada elimizdeki modelin ekran çözünürlüğü Full HD düzeyinde. Lakin bu modelin 4K ekran seçeneği de mevcut. O modeli de değerlendirebilirsiniz.

Seçkine Dragonfly G2, Intel’in 11’inci jenerasyon işlemci ailesinden Core i7-1165G7‘den güç sağlıyor. Intel Turbo Boost teknolojisiyle 4.7 GHz’e kadar frekans yükseltebilen laptop, bu biçimdece ağır uygulamaları çalıştırmak için yanlışsız platform oluyor. 16 GB DDR4 RAM bellekleriyle de 4266 MHz frekansına kadar dokunabilen laptop, performans odaklı bir eküriye sahip. Intel Iris Xe grafik kartı, 256 GB PCIe NVMe SSD üzere bileşenlerle de performans odaklı ultra taşınabilir laptop arayanların beklentisine yanıt verecek teknik altyapı sunulmuş durumda.


Sonuç

Bilhassa ultra taşınabilir kategoride bir dizüstü bilgisayar arayışı olanlar Seçkine Dragonfly G2 ziyadesiyle şad olacaklardır. Dizaynından performansına ve esnek kullanmasına kadar bir epey açıdan başarılı bir aygıt olmuş. Şayet Full HD çözünürlükten daha fazlasını arıyorsanız, 4K seçeneğinin olduğunu da tekrar hatırlatalım.

CHIP Online Notu: %92

+ Şık 2’si 1 ortada tasarım
+ Çok yavaşça
+ Başarılı performans
+ 13.3 inç ekran
+ Kâfi irtibat çeşitliliği
– Ekran kontrastı daha düzgün olabilirdi

Teknik Ayrıntılar

  • İşletim Sistemi Windows 10 Pro
  • İşlemci Intel Core i7-1165G7 4,7GHz
  • Çekirdek 4
  • Ekran 13,3″ FHD 1920×1200 Dokunmatik
  • Bellek 16GB DDR4 4266MHz
  • SSD 512GB PCIe NVMe TLC SSD
  • Grafik Intel Iris Xe
  • Temaslar USB Type-C, Thunderbolt 4, SuperSpeed USB Type-A, HDMI 2.0b, kulaklık, WiFi 6, Bluetooth 5
  • Boyutlar 30 x 19 x 1.61 cm
  • Tartı 0.99 kg.