Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGS’ye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Koronavirüs hastası ya da temaslısı öğrenciler, LGS’ye her ilçede belirlenen bir okulda girdi.

Birinci oturumu saat 09.30’da başlayan LGS’ye, Koronavirüs hastası ya da temaslısı olduğu için karantinada olan çocuklar, ilçelerde belirlenen tek okulda alındı. Erken saatlerde velileriyle okul önlerine gelen öğrencilere, bina girişindeki bakılırsavli, imtihana girecekleri sınıfları söylemiş oldu. Tek tek içeri alınan öğrencilere, maskeli ve esirgeyici kıyafet giyen işçi eşlik etti. Her çocuk imtihana, tek başına alındığı sınıfta katıldı.

Aileler heyecanla bekledi

Kağıthane Ziyapaşa İlkokulu’nda da 10 öğrenci imtihana alındı. Okul önünde çocuklarını bekleyen velilerden Dilek Ekici, “Oğlu imtihana girdi. Heyecan epey var, biz anneler olarak daha fazlaca heyecanlıyız. İnşallah dört yılın emeğini verirler” dedi. Karantinada son günleri olduğunu söyleyen Fatma Adlım da “Öğretmen tuttuk, elimizden geleni yaptık, şimdide dua ediyorum. Oğlum fazlaca heyecanlıydı, epeyce korktum, fazlaca üzülüyorum. Melek üzere bir çocuk, beş tane çocuğum var lakin o diğer, büyük olanı. Çok heyecanlı korkuyorum orada bir şey olacak diye. Hayalim, planım yok, imtihan geçsin, şu anda diğer hiç bir şey düşünemiyorum” diye konuştu.

Bahçede hava almalarına müsaade verildi

Sarıyer’de ise, 5 çocuk, Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi’nde imtihana girdi. Başka dersliklerde imtihana giren öğrencilerin, bahçeye çıkarak pak hava almalarına müsaade verildi.

Çocuğunu imtihana getiren Ümit Bulut, “Çocuğumun testi müspet çıktı. Bugün onuncu gününde, karantina mühleti 14 gün. Rotary 100.Yıl Anadolu Lisesi’ni ayarlamışlar. Her bir öğrencimiz başka farklı sınıflarda imtihan olmakta, teşekkür ediyorum kendilerine. En azından imtihandan yoksun kalmadılar, ruhsal olarak da zahmet yaşayacaklardı. aslına bakarsanız güç bir müddetç malum. Fakat şu an itibariyle hoş bir şey oldu. Çocuğum da epey memnun oldu bu noktada” diye konuştu.

Doğum gününde imtihanda

Bülent Erdal
ise; “Çocuğum temaslı, annesi olumlu çıktı. Sağ olsunlar ayırdılar başka öğrencilerden. Hoş bir şey oldu bizim için. İnşallah başarılı bir biçimde atlatır. Hatta bugün de kendisinin doğum günü. İnşallah hoş bir imtihan geçirir” dedi. (DHA)