Labirentlerden Parkurlara, Kentlerden Şatolara: Birbirinden Eğlenceli 13 Minecraft Macera Haritası

bencede

New member
12 Eki 2020
681
0
0
Tek hududun hayal gücünüz olduğu Minecraft’ın bloklu dünyası uzun yıllardır birçoğumuza yuva olmaya devam ediyor. Küplerden oluşan bu diyarda yapılabileceklerin hududu yok. ötürüsıyla oyunun ustalaşmış oyuncuları ise tasarladıkları Minecraft macera haritaları ile efsane oyunun potansiyelini açığa çıkarıyor.

Sizler için oyunun en sevilen macera, labirent, parkur ve dropper haritalarını listeledik.


1. Diversity


Minecraft’ın en başarılı haritalarından biri olan Diversity birfazlaca farklı tipi bir ortada barındırıyor ve oyunculara her biri farklı olan birtakım düzeyler sunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz harita aktüel sürümler için yine tasarlandı.


2. Herobrine’s Mansion


En uygun Minecraft kaygı haritalarından biri olan Herobrine’s Mansion ise oyuncuları Minecraft’ın efsanevi karakteri olan Herobrine’in şatosuna çağırıyor. Onlarca düşmana karşı savaştığınız macera haritası mutlaka klasikler içinde yer alıyor.


3. Dropper


Uzun kulelerden kendinizi aşağıya bıraktığınız Dropper haritaları ise baş döndürücü bir tecrübe sunuyor. Kulelerden aşağıya atladığınız bu haritalarda mahzurlara çarpmamalı ve düşüşü muvaffakiyetle tamamlamalısınız.


4. The Asylum


Outlast ile Minecraft’ı birleştiren The Asylum haritası ise sizleri terk edilmiş bir akıl hastanesine çağırıyor. Sunfury Creative tarafınca geliştirilen harita sizi tenha koridorlarda gezdirecek ve Minecraft’ın ne kadar müthiş bir oyuna dönüşebileceğini kanıtlayacak.


5. Parkour Paradise


Minecraft parkur haritası deyince akla birinci gelenlerden olan Parkour Paradise sabır ve reflekslerinizi onlarca farklı parkur ile test edecek. Sözün tam manasıyla parkur cenneti olan bu harita Minecraft’ta koşup zıplamayı sevenler için adeta biçilmiş kaftan.


6. Outbreak 2


çabucak hemen bir hafta evvel yayımlanan Outbreak 2 ise parkur, bulmaca ve hayatta kalma ögelerini başarılı bir biçimde harmanlıyor. bundan evvelkini büyük oranda yenileyen Outbreak 2 sekiz oyuncu tarafınca tecrübe edilebiliyor.


7. Herobrine’s Return


Herobrine’s Mansion haritasının devamını husus alan Herobrine’s Return ise listemizdeki en eski ancak en sağlam Minecraft macera haritaları içinde yer alıyor. Bilhassa oyunu eski sürümlerinde oynamayı seviyorsanız bu haritaya göz atabilirsiniz.


8. Fireworks Parkour


Mirror’s Edge isimli parkur oyununun genel üslubunu benimseyen Fireworks Parkour ise beyaz ve kırmızı blokların yükte olduğu keyifli parkur düzeyleriyle geliyor.


9. Teramia


Minecraft’ı açık dünya RPG’ye çeviren Teramia ise NPC’lerle ticaret yapmanızı, nazaranvleri yerine getirmenizi ve kendi öykünüzü oluşturmanızı istiyor. Sürükleyici bir Minecraft tecrübesi arıyorsanız Teramia’ya mutlaka göz atmalısınız.


10. Adventure Time


Cartoon Network’un en sevilen çizgi sinemalarından biri olan Adventure Time bu haritayla birlikte Minecraft’ın dünyasına taşınıyor. dostunuzla birlikte oynayabileceğiniz bu pek keyifli haritanın resmi Adventure Time moduyla bir ilişki taşımadığını belirtelim.


11. Wrath of the Fallen


Aksiyon rol yapma ögelerini favori oyunumuza taşıyan Wrath of the Fallen ise savaş isteyen Minecraft oyuncularını epik bir seyahate davet ediyor. Daima savaşalım, bulmaca bize göre değil diyenler bu haritaya katiyen bir baht vermeli.


12. SkyBlock


Minecraft dünyasının en tanınan haritalarından biri olan SkyBlock ise bugüne kadar gördüğümüz en enteresan zorluklardan birini sunuyor. Gökyüzünde hudutlu bir alanda başladığınız SkyBlock macerası emek ve sabrın birleştiği unutulmaz bir tecrübe vadediyor.


13. Mazescapist


Maze Runner sinemasından esinlenerek yapılan Mazescapist ise oyuncuları birbirinden zorlayıcı imtihanlara sokuyor ve her imtihanı sonunda oyunculara bir yün bloğu veriyor. Maksadımızın tüm yünleri toplamak olduğu üretim size ve arkadaşlarınıza pek keyifli saatler sunacak.