Monster Notebook, Artık NVIDIA DLSS 2.3 Teknolojisiyle Geliyor

  • Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Monster Notebook‘un yüksek performans arayan kullanıcılar için geliştirdiği, RTX ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar, güncellenen yeni DLSS teknolojisi ile daha yüksek FPS kıymetleri sunuyor. Akıcı oyun tecrübesi ve yüksek kalitede görsel içerik üretimi için vazgeçilmez olan ve kullanıcıların daima daha fazlasını beklediği FPS kıymetlerinde artış sağlayan yeni sürüm, DLSS 2.0’a bakılırsa hayli daha gelişmiş özellikler vaat ediyor.

NVIDIA DLSS teknolojisi nedir?

NVIDIA’nın kullanıcılarına sunduğu DLSS (Deep Learning Muhteşem Sampling) Türkçe manasıyla Derin Öğrenme Muhteşem Örnekleme özelliği, yapay zekâ ve makine tahsili kullanarak, grafik ünitesinin üzerindeki yükü azaltan bir algoritma. Bu algoritma yardımıyla çeşitli hesaplamalar yapılarak, oynanan oyunun çözünürlük kalitesi, performanstan ödün vermeden ve hatta FPS pahalarını arttırarak yükseliyor. Bu özellikler NVIDIA’nın RTX ekran kartlarında bulunan Tensor çekirdekleri yardımıyla mümkün oluyor. Nesne takibi yaparak her kareyi tek tek hesaplayan ve bu türlü çözünürlük artışı sağlayan DLSS teknolojisi yardımıyla, hem doğal çözünürlük ayarlarından daha gelişmiş görsel tecrübe birebir vakitte doğal çözünürlük formatına bakılırsa iki kata kadar yüksek FPS bedelleri elde ediliyor.

Red Dead Redemption 2, Chivalry 2, Farming Simulator 22, Marvel’s Guardians of the Galaxy, God of War, Mount & Blade II: Bannerlord üzere DLSS dayanağı sunan oyunların sayısı her geçen sene artıyor.

DLSS 2.0’dan DLSS 2.3’e geçişte neler değişiyor?

DLSS teknolojisi yapay zekâ takviyesi ile kendini daima güncelliyor, ötürüsıyla halihazırda kullanılan DLSS teknolojisinin ortasında bulunan birtakım sıkıntılar yapay zekâ yardımıyla otomatik olarak ortadan kaldırıyor. NVIDIA, DLSS 2.0’da bulunan ghosting üzere yanılgıları DLSS 2.3 teknolojisi ile gidererek daha kaliteli ve akıcı oyun tecrübesi oyun severlerle buluşturuyor. DLSS 2.3, bununla birlikte birtakım oyunlarda yapay zekanın performans iyileştirmeleri kararında, kullanıcıların daha yüksek FPS kıymetlerine ulaşmasını sağlıyor.

DLSS’in yeni şoför güncellemesi ile ayrıyeten, Maxwell ve üstü ekran kartları için geliştirilen yeni bir imaj ölçeklendirme aracı olan NVIDIA Image Scaling teknolojisi, GTX ekran kartlı Monster Notebook’lara da geldi.

RTX ekran kartlı Monster Notebook’lar hakkında ayrıntılı bilgi almak için monsternotebook.com.tr web sitesini girebilir, 09.00 – 24.00 saatleri içinde Monster Notebook Dijital Mağazası’nı ziyaret edebilir yahut haftanın yedi günü dilediğiniz saatte Monster Notebook Davet Merkezi’ne başvurabilirsiniz.