Nintendo Switch’in OLED Ekranı, 75 Gün Boyunca Çalışırsa Yanma Olur mu?

A

admin

Guest
YouTube üzerinde milyonlarca enteresan görüntü var ve bunlar ortasına her gün yenileri katılıyor. Rekor denemelerine ya da hudutları zorlama testlerine alıştığımız platformda bir YouTuber da Nintendo Switch OLED‘in sonlarını zorlamayı seçmiş ve 1800 saat boyunca aygıtı kapatmamış.

YouTuber Wulff Den tarafınca gerçekleştirilen gerilim testi, tam 75 gün boyunca sürmüş. Nintendo Switch OLED’in ekranına yönelik yapılan bu gerilim testi, aygıtın ekranında rastgele bir yanma izi oluşup oluşmayacağına yönelik yapılmış. 75 gün boyunca, yani toplam 1.800 saat uzunluğu Nintendo Switch OLED’in ekranında The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘ın sabit bir imajını tutan Den, haftalar daha sonra kararı da izleyicileriyle paylaşmış.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild üzere oyunlar sahiden uzun oyun müddetlerine sahip ve Wulff Den de yaptığı deneyde, bu tıp oyunların uzun mühlet oynanması kararında Nintendo Switch OLED‘in ekranında sorun olup olmayacağını göstermek istemiş. Sonuç ise çok başarılı. Den, “Bir oyunda 2000 saat geçirecekseniz, yaptığım bu testin Switch’in OLED ekran yanması konusunda tasalarınızı biraz da olsa dindirebileceğini düşünüyorum,” derken öteki yandan testten daha sonra ekrandaki renklerin hafifçeçe de olsa soluklaştığı görülüyor. Den’in mevzuyla ilgili görüntüsünü aşağıda izleyebilirsiniz.
 

Kripto Para Piyasası

Hakkımızda

  • coinciforum.com Kripto paralarla ilgili haberler, paylaşımlar ve tartışmalar için en iyi topluluk platformuna katılın. Kripto dünyasını birlikte keşfedelim!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü