Paribu 5. Yaşında Yeni Projelerini Duyurdu

A

admin

Guest
“Paribu’yu yeni kuşak teknoloji şirketi olarak konumlandırıyoruz”

Kullanıcılara süratli, kolay ve sağlam bir uygulama sunmak maksadıyla 5 yıl evvel kurulan Paribu, bugün 5 milyonu aşkın kullanıcıya sahip bir platform. Paribu CEO’su Yasin Oral, bu durumdan duyduğu memnunluğu belirtirken 2022’de hayata geçecek projelerden de bahsetti: “Paribu’yu yeni jenerasyon bir teknoloji şirketi olarak konumlandırıyoruz.Yaptığımız çalışmalar ve projeler, bu anlayışımızı dayanaklar nitelikte oluyor. Yol haritamız, teknoloji alanında öncü çalışmalara imza atmak üzerine konseyi. Geçtiğimiz ay SHERPA’yı Paribu bünyesine dahil etmemiz de küreselleşme yolunda attığımız kıymetli bir adım.Bununbir öteki örneği de Türkiye’nin birinci bağımsız blokzincir projesi olan Paribu Net olacak. Süratli, ölçeklendirilebilir ve inançlı bir blokzincirağı olan Paribu Net hem Paribu için tıpkı vakitte ülkemiz için kıymetli bir proje. Bir öbür kıymetli haberimiz de bilhassa blokzincir teşebbüslerine ve teknolojilerine yatırım yapacağımız Paribu Ventures oluşumu.5. yaşımızda Paribu’yu küresele taşıyacak iki kıymetli projeye imza atmak bizim için heyecan verici. Fakat bu yılki plan ve projelerimiz bunlarla sonlu değil; blokzincir teknolojisiyle ülkemizde ve globaldehizmet verecek projeler üretmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Türkiye’nin birinci bağımsız blokzincir projesi: Paribu Net

Paribu, süratli, muteber, güçlü ve ölçeklendirilebilir blokzincir projesi Paribu Net’i duyurdu. Önümüzdeki hafta prestijiyle halka açık testnet ile faaliyete geçecek olan Paribu Net üzerinde akıllı kontratlar, merkeziyetsiz borsalar, merkeziyetsiz finans platformları, NFT marketleri ve daha pek c¸ok dagˆıtık uygulama geliştirilebilecek. 14 Şubat’ta mainnet’in açılması ile ağın kendi native token’ı Paribu Coin’in ön satışı da başlayacak.

Blokzincir ekosistemine yatırım yapacak oluşum: Paribu Ventures

Paribu, fark yaratan girişimcilerin projelerinin erken yahut ileri basamaklarda desteklenmesi için Paribu Ventures’ı kurdu. Yeni kuşak teknoloji şirketi olarak konumlanan Paribu, blokzincir ekosisteminde geliştirilen eser ve projeleri desteklemeyi sorumlulukları içinde görüyor. Paribu Ventures, birinci etapta 30 milyon dolarlık yatırım bütçesiyle önümüzdeki iki yıl ortasında en az 30 teşebbüse yatırım yapmayı planlıyor. Aşikâr kriterler doğrultusunda seçilecek teşebbüs ya da projelere maddi kaynak ve Paribu’nun teknolojik altyapısına erişim imkânı sağlanması hedefleniyor.

Paribu 5 yıldır toplumsal faydayı da göz arkası etmiyor

Geleceği beklemeyip bugünden inşa eden Paribu, bunu sırf teknoloji değil; sanat, etraf, kültür ve eğitimi de sahiplenerek yapıyor. Geçtiğimiz yıl, Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirerek UNICEF Türkiye’ye kripto para bağış kampanyası başlattı. Team Paribu çatısı altında 7 ulusal atlete olimpiyat yolunda takviye verdi. TOG, Sen De Gel üzere sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, İKSV ve DasDas üzere kültür sanat kurumlarıyla daiş birliği kurdu. Paribu, var olan iş birliklerine yenilerini ekleyerek bu alanlardaki takviyelerini sürdürecek.
 

Kripto Para Piyasası

Hakkımızda

  • coinciforum.com Kripto paralarla ilgili haberler, paylaşımlar ve tartışmalar için en iyi topluluk platformuna katılın. Kripto dünyasını birlikte keşfedelim!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü