Redington Türkiye’den Bir Birinci

  • Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
21. yüzyılda hayatın temel bileşenlerinden biri hâline gelen dijital dönüşüm, kişisel kullanıcılar ve kurumlar için farklı tehditleri de birlikteinde getiriyor. Bu tehditlerin başında ise fidye yazılım (Ransomware) akınları geliyor. Fidye yazılım atakları kurumsal ayrıntıların çalınması yoluyla şirketlerin maddi ziyana ve kurumsal imaj kaybına uğramasına sebep oluyor.

Fidye ataklarının sıklığı giderek artıyor

Bilgisayar korsanlığı üzere konularda uzmanlaşan bir sigorta şirketi olan Hiscox’un yayınladığı bir rapora göre, 2017 yılında yaşanan ve yüzlerce işletmenin önemli bilgi kayıplarına uğramasına yol açan “WannaCry” fidye yazılım hücumunda ziyan nazarann firmaların %50’sinin bu mevzuyla alakalı rastgele bir hazırlığı bulunmamaktaydı. Bu firmaların %32’si 5 günden çok bilgilerine erişemedi ve %20’si para ödemesine karşın verilerini geri alamadı. Hiscox’un 2021 raporundan yola çıkarak, daha fazla firmanın taarruza uğradığını, atakların sıklığının artığını, firmaların BT bütçelerindeki siber tahlillere ayırdığı bütçenin yükseldiğini ve fidye yazılımı tahlillerinin daha ön plana geldiğini görüyoruz. Araştırma şirketi Gartner’ın 2021 “Veri Yedekleme ve Kurtarma” raporuna göre 2025’e geldiğimizde BT tertiplerinin en az %75’i bir ve birden çok hücumla yüzleşecek.

Fidye yazılımı tahlilleri KOBİ’ler için büyük kıymet taşıyor

Fidye yazılım taarruzları kararı oluşabilecek büyük ölçüdeki data kaybı, siber saldırganların kurumlardan fidye talep ettiği bir müddetç ortaya çıkartıyor. Bu niçinle hem maddi birebir vakitte kurumsal marka kimliği açısından önemli ziyanlara uğramamak için fidye yazılımlarından korunmayı sağlayacak tedbirler almak gerekiyor. Bu riskle savaşmanın tek tesirli prosedürü, değerli dataları yedeklemek ve bu yedeğin inançlı bir ortamda bulunmasını sağlamak. Bilhassa de fidye akınları karşısında ayakta kalma çabası veren küçük ve orta ölçekli işletmeler açısından bu süreç büyük ehemmiyet taşır. Bilgileri dağıtık yapıda kullanan biroldukca şirket, farklı yerlerde bulunan dataları yedekleyebilmek için farklı yedekleme tahlilleriyle uğraşmak zorunda kalabiliyor ve bu sistem verimsizlikle birlikte ek maliyetleri de birlikteinde getiriyor.

KOBİ’ler için yenilikçi bir fidye yazılım tahlili SafeHouse

Giderek artan fidye yazılımı tehdidine karşı kurumları korumak hedefiyle harekete geçen Redington Türkiye grubu, alanında birinci, kullanıma hazır tak-çalıştır fidye yazılım tahlili Redington SafeHouse’u geliştirerek hizmete sundu. Dijital sermayenin inançta tutulmasını ve bilgilerin kesintisiz korunmasını sağlayan SafeHouse, Veritas, Trend Micro ve Supermicro mamüllerinin bir ortaya getirilmesiyle geliştirildi.

Trend Micro Deep Security ile bilgiler, yedeklerinin saklandığı sunucu ile kurumun ortamında bulunan sanal ve fizikî sunucularda korunuyor. Trend Micro tahlili güvenlik açıklarını tespit ederek tahlil teklifleri sunarken, Veritas Backup Exec tahlili, sıradan, emniyetli ve kesintisiz bir yedekleme sistemine sahip olunmasını sağlıyor. Supermicro’nun X12 sunucuları üzerine kurulan, 3. Kuşak Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemciler ile 3. Kuşak AMD EPYC
™
işlemci performansından aldığı güç ve kesim başkanı güvenilirlik özellikleri ile öne çıkan A+ sunucuların desteklediği bu yazılımlarla, fidye yazılımlarına karşı müdafaa, süratli, verimli yedekleme ve kurtarma hizmetleri sunuluyor. Optimize edilmiş depolama, akıllı data tekilleştirme ile sağlanıyor. Bu sayede işletmeler ister sanal ister fizikî ya da oldukcalu bulut ortamında olsun, her türlü datalarını SafeHouse ile koruyabiliyorlar.

Fiyat, performans ve güvenlik kriterlerini bir ortada sağlıyor

Redington Türkiye Genel Müdürü Cem Borhan, “
Bir BT pazaryeri olarak kendini konumlayan Spicework’ün bilgilerine nazaran, ortalama bir tertip 4 adet yedekleme yazılımı kullanıyor. SafeHouse’un ortasında yer alan Veritas Backup Exec tahlili ile bunun önüne geçip maliyet ve operasyon avantajı yaratmayı hedefliyoruz. Bu yedekleme yazılımı ile fizikî, sanal, bulut ortamlarını yedeklemek ve alınan yedeklerin tek bir ekrandan yönetilmesi mümkün oluyor. Fidye Yazılım tehdidine karşı fiyat, performans ve güvenlik kriterlerini bir ortada sağlayan SafeHouse tahlilini Türkiye’deki kurumların hizmetine sunuyoruz” dedi.

Veritas Türkiye Ülke Müdürü Hilmi Güneş, “Fidye yazılım taarruzları tüm bölümler için önemli bir tehdit. Siber taarruzların çoğunluğunu oluşturan fidye yazılımları, son devirde Türk şirketlerin de büyük maddi kayıplar yaşamasına niye oluyor. Bilhassa güvenlik konusunda kaynakları hudutlu olan küçük ve orta işletmeler bu akınlar karşısında hayli güç durumda kalabiliyor. KOBİ’leri hedefleyen fidye yazılım tahlili SafeHouse, bu bağlamda bölüm için hayli kıymetli bir eser. Biz de Veritas olarak Backup Exec tahlilimiz ile SafeHouse’un modülü olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Sanal ve fizikî ortamları müdafaa konusundaki entegre kullanması ve yedekleme/felaket kurtarma prosedürlerindeki kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan yedekleme tahlilimiz Backup Exec, işletmelerin sıradan, emniyetli ve kesintisiz bir yedekleme sistemine sahip olmasını sağlıyor. Alanında birinci olan SafeHouse, Veritas Backup Exec ile daha kuvvetli ve eminim yaygınlığı arttıkça dal için kıymeti daha da anlaşılacak” biçiminde konuştu.

Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Hasan Gültekin, “SafeHouse, birfazlaca açıdan birincileri barındıran bir tahlil. Tak-çalıştır özelliği ile kullanıma hazır bu eser, birden çok güvenlik özelliğini tek bir çatı altında topluyor. SafeHouse’da Trend Micro Deep Security yazılımımızın tercih edilmesi bizim açımızdan altını çizmemiz gereken bir durum. Eser bu sayede, en son global tehdit detaylarınden yararlanarak ataklara karşı tam vaktinde muhafaza sağlıyor. Trend Micro olarak, fidye yazılım hücumlarına karşı KOBİ’lerin her ortamda bilgilerini muhafazaya alabilecekleri bu yenilikçi tahlilin bir modülü olmak bizi son derece mutlu ediyor” formunda konuştu.

Supermicro EMEA Genel Müdürü Vik Malyala, “Supermicro’nun 3. Jenerasyon Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcileri ile 3. Kuşak AMD EPYC
™
işlemci performansından güç alan ve sanayi önderi güvenilirlik özellikleri ile öne çıkan A+ sunucuları, Redington tarafınca yeni fidye yazılım tahlili SafeHouse için seçildi. Fidye yazılım tehditlerine karşı KOBİ’lerin güvenlik konusunda yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmek ve bu dinamik pazarı desteklemek için Redington ile iş birliği yapmaktan son derece memnunuz” formunda konuştu.

SafeHouse’a erişmek son derece kolay

KOBİ’ler SafeHouse tahlilinden yararlanabilmek için redington.com.tr ‘de yer alan eser sayfasını ziyaret edebilir, buradan basitçe müracaat yaparak demo talep edebilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirler. Redington Türkiye’nin uzman takımı talep gönderen işletmeler ile en kısa müddette bağlantıya geçiyor ve şirketin yetkili bir iş ortağı ile işletmeye özel fidye yazılım tahlilini oluşturuluyor.