Sergen Yalçın’dan Acun Ilıcalı’ya çağrı! “Kanalı aç, herkes maçı izlesin!”

Hasan

New member
25 Mar 2021
186
0
0
AJANSSPOR – HABER

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta müsabaka öncesi Sergen Yalçın ve Josef de Souza gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Beşiktaş teknik yöneticisi Sergen Yalçın’ın dev maç öncesi açıklamaları şöyleki;

“Mümkünse birinci 2’de küme sonunu görmek”

“Şampiyonlar Ligi, futbolun en üst düzeyi. Beşiktaş olarak bunun ortasında olduğumuz için heyecanlı ve memnunuz. Grup olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. sonuçlarını daima birlikte goreceğiz, heyecanlıyız. Ümidimiz var. İnşallah skor istediğimiz doğrultuda olur. Maksadımız natürel ki kümeden çıkmak, mümkünse birinci 2’de küme sonunu görmek, bunu topluluk olarak yaşamak istiyoruz fakat epey sıkıntı bir tertip ortasında olduğumuzu da belirtmek isterim, işlerin kolay olduğu bir tertip değil.”

“Finalin o kadar kolay olduğunu düşünmüyorum”

“bu biçimde bir tertipte kupa kazanmak güç tabi ki. Hayal üzere bir şey. Gerçekçi olmak lazım. Ekip maliyetlerine, bütçelere baktığımız vakit kolay değil. Bu kümenin en düşük bütçeli kadrosuyuz. İstek, istek, çaba, kazanma hırsı şüphesiz bunlar epey daha kıymetli şeyler. Bu anlattığım şeyleri saha ortasında yakalayabilirsek oyunun temposunu, ikili gayretleri yakalayabilirsek şayet ben başarılı olacağımızı düşünüyorum. Final kısmına ait soruda finalin o kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. Hayal kurabilir miyiz tahminen kurabiliriz”

“Acun, kanalı aç, herkes izlesin”

“Beşiktaş olarak oynadığımız her maçta kendi oyun planımızı uygulamaya ve heyecanlı bir oyun izletmeye çalışacağız. Bizim için de bir test üzere olacak, hayli üst bir tertipte oynayacağız. Oyunun nasıl gelişeceğini kestirmek güç, kuvvetli kadrolarla oynayacağız. Alex’in sakatlığı fazlaca uzun sürmez ancak Vida’nın sürebilir. Umut da yakında döner, onlar haricinde sakatlarımız yok. Acun, kanalı aç, herkes izlesin, bir seferlik bu biçimde bir şey yapabilirsin. TV8’den tüm halka verebilir.”

“Bu sene düzgün bir takım kurduk”

“Savunmada Vida olmayacak lakin onun yerine oynayacak oyuncularımız var, geniş bir takımımız var, bu sene güzel bir takım kurduk, Oynamayanların yerine oynayacak oyuncularımız hazır, rastgele bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Kümeden çıkabileceğimize inanıyoruz fakat yapamayabiliriz de. O yüzden hayli net maksatlar koymak istemiyorum. Muhakkak kolay olacağını düşünmüyoruz, hayli sıkıntı bir küme olacak. Grup olarak hazırız, elimizden geleni yapmaya çalışacağız.”

“Süper Lig ‘de oynayacağınız oyunlar, Şampiyonlar Ligi’ne yetmez”

“Konuşmayı fazlaca seviyoruz lakin konuşmakla olmuyor. Daima kümeler çekildiğinde ‘Biz bu kümeden çıkarız’ diyoruz. Gerçekçi bakmak lazım, oynayacağımız düzey üst bir düzey. Harika Lig ‘de oynayacağınız oyunlar, Şampiyonlar Ligi’ne yetmez. Her kadronun açığı vardır. Bir kadronun eksiğinin olması, senin o eksikleri kullanarak onu yeneceğin manasına gelmiyor. Senin saha ortasında onu ne kadar değerlendirebileceğine bağlı. Konuşması hoş de oyunda o denli olmuyor, kolay olmuyor. Yarın Ersin hariç bütün oyuncularımız yabancı olacak üzere görünüyor. Seneye dört Türk oyuncuyla oynayacaksak, ona göre planlama yapıyoruz. daha sonra beşle yapıyorsak, ona bakılırsa planlama yapılır. Herkes bu kurallara nazaran plan yapıyor. Yoksa bizim bir tenkidimiz yok.”

Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza ise şiddetli Borussia Dortmund maçı öncesi şu sözleri kullandı:

“Dortmund, Sporting, Ajax büyük gruplar lakin oynayacağımız maçlarda favori olmayacak”

“Bu dönem daha oturmuş bir ekibiz. Ortamıza katılan yetenekli oyuncular da oldu. Şampiyonlar Ligi’nde başa baş bir çaba olacak. Alana kazanmak için çıkacağız.Bu dönem bilhassa kendi konutumuzda oynadığımız maçlarda taraftarımızla bir daha buluşmak hayli özeldi, Şampiyonlar Ligi de özel bir arena. Onlar da bizimle bu heyecanı yaşayacak, bizi besleyecekler, hiç bir kuşkumuz yok. Çağdaş futbolda maçtan evvel favori belirlemek epeyce güç. Ekip halinde hareket eden takımlar maçları kazanır. Ben yarın için bir favori nazaranmiyorum. Dortmund, Sporting, Ajax büyük ekipler lakin oynayacağımız maçlarda favori olmayacak. Ekip bütünlüğünü sağlarsak, gayret edersek, natürel ki kazanabiliriz. Kaliteli oyuncularla oynamak epeyce uygun hissettiriyor. Geçen sene Atiba’yla oynadık, en az Pjanic kadar kaliteli bir oyuncu. Top sizde olunca onun keyfini çıkartıyorsunuz.”