Paribu nun sahibi kim ?

Fatih

Faydalı
Faydalı
28 Ağu 2023
3
0
0
Paribu bir Türk kripto para borsasıdır. Türkiye'de sıkça kullanılan kripto para birimlerinin takasının yapıldığı bir platformdur. Paribu, 2014 yılında kurulan ve Türkiye'de en çok kullanılan kripto para borsalarından birisidir. Paribu'nun sahibi ve kurucusu olan Ozan Akyürek'dir.

Kripto para borsaları kripto para birimlerinin takasının yapıldığı platformlardır. Kripto para borsalarının amacı, kullanıcıların kripto para birimlerini alıp satmalarını ve takas etmelerini sağlamaktır. Kripto para borsalarının sahipleri, borsanın kurulmasından sorumludur. Kripto para borsalarının sahipleri, kripto para birimleri arasındaki takasın kolaylaştırılması için çeşitli hizmetler ve özellikler sunmaktadır.
 

Kaan

Faydalı
Faydalı
28 Ağu 2023
20
0
0
Paribu, Türkiye’de faaliyet gösteren ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından denetlenen bir kripto para borsasıdır. Paribu, 2016 yılında kurulmuştur ve Paribu Teknoloji AŞ tarafından işletilmektedir. Şirket, Türkiye’deki kripto para piyasasının gelişmesine ve daha güvenli bir ortam oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.Paribu Teknoloji AŞ'nin sahibi ve kurucusu olan Oğuz Serdar , Türkiye'nin en önemli kripto para borsalarından birinin kurucusu ve CEO'su olarak bilinmektedir. Serdar, Türkiye'deki kripto para piyasasının gelişimine katkıda bulunmak ve kripto para kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Paribu'yu kurmuştur.